رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

رئیس جمهور گفت که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد. محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از رسانه ها، پیرامون وضعیت امنیتی، دست‌آوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و […]

رئیس جمهور گفت که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از رسانه ها، پیرامون وضعیت امنیتی، دست‌آوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل، سیاست خارجی، جلب کمک‌های بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی معلومات ارائه کرد.

رئیس‌جمهور افزود که سه‌‌ماه زمستان سال جاری فرصت خوبی است تا با استفاده از تجارب گذشته روی اصلاحات و پلان‌های آینده جهت تجهیز و ظرفیت‌سازی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کار صورت گیرد.

رئیس‌جمهور غنی آزادی بیان را یک دست‌آورد مهم خواند و گفت که حکومت در راستای حمایت از ارزش‌های آزادی بیان متعهد است و از فعالیت آزاد رسانه‌ها تحت هر شرایط حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

رئیس‌جمهور کشور به فصل جدید همکاری های منطقه ای افغانستان اشاره کرد و افزود که خط آهن آقینه، احیای راه ابریشم و بندر چابهار زمینۀ اتصال افغانستان را به کشورهای منطقه و جهان فراهم کرده‌ است و این تلاش‌ها برای تأمین راه‌های بیشتر ادامه دارد.

او هم‏چنان افزود که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد.

رئیس‌جمهور غنی گفت که اکنون یک اجماع قوی بین‌المللی در حمایت از دولت و مردم افغانستان شکل گرفته‌ و ضرور است تا اجماع سیاسی داخلی نیز شکل گیرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی