رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

«حامد کرزی» رییس جمهور پیشین افغانستان روز جمعه در سخنانی در بنگلور تصریح کرد: هند می‌تواند با پیوستن به طرح کمربندی جاده هند از مزایای بیشمار این کریدور مهم برخوردار شود. وی در ادامه با اشاره به اهمیت بندر چابهار برای افغانستان خاطرنشان کرد: طرح توسعه بندر چابهار می‌تواند نقش حیاتی در تجارت افغانستان و […]

«حامد کرزی» رییس جمهور پیشین افغانستان روز جمعه در سخنانی در بنگلور تصریح کرد: هند می‌تواند با پیوستن به طرح کمربندی جاده هند از مزایای بیشمار این کریدور مهم برخوردار شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت بندر چابهار برای افغانستان خاطرنشان کرد: طرح توسعه بندر چابهار می‌تواند نقش حیاتی در تجارت افغانستان و ارتباط این کشور با خارج ایفا کند.

رئیس جمهوری پیشین افغانستان خاطرنشان کرد: هند می‌تواند با پیوستن به کشورهایی مانند ایران، روسیه و چین نقش مهمترین در افغانستان ایفا کند.

وی با اشاره به رفتار متناقض آمریکا خاطرنشان کرد: این کشور به عنوان قدرتمند ترین کشور جهان در صورتیکه رفتار درستی نداشته باشد می‌تواند منشاء خرابی زیادی در کشورهای دیگر شود.

کرزی تصریح کرد: هر چند روسیه و چین در جنوب آسیا قرار ندارند ولی رفتار آنها می‌تواند نقش مهمی در توسعه و پیشرفت این منطقه داشته باشد.

هند با طرح یک جاده یک کمربند چین به دلیل افزایش نفوذ پکن در منطقه مخالف است، دهلی نو همچنین از مخالفان اصلی کریدور اقتصادی چین و پاکستان محسوب می‌شود.

ایرنا نوشت: هند دلیل مخالفت خود با کریدور اقتصادی چین با پاکستان را عبور از منطقه مورد مناقشه کشمیر اعلام می‌کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی