رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

«رضا ملکی‌عبدل‌آبادی»، رایزن فرهنگی ایران در کابل، در مراسم بزرگداشت روز فردوسی، ضمن اشاره به شخصیت و ابعاد مختلف شاهنامه،گفت: فردوسی با خلق حماسه عظیم خود ۲ فرهنگ ایران و اسلام را به بهترین شکل ممکن در هم آمیخت. وی با تأکید بر توسعه همکاری‌ها میان رایزنی فرهنگی ایران و بخش زبان و ادبیات فارسی […]

«رضا ملکی‌عبدل‌آبادی»، رایزن فرهنگی ایران در کابل، در مراسم بزرگداشت روز فردوسی، ضمن اشاره به شخصیت و ابعاد مختلف شاهنامه،گفت: فردوسی با خلق حماسه عظیم خود ۲ فرهنگ ایران و اسلام را به بهترین شکل ممکن در هم آمیخت.

وی با تأکید بر توسعه همکاری‌ها میان رایزنی فرهنگی ایران و بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پروان، گفت: رایزنی فرهنگی ایران همانند گذشته به همکاری‌های خود با این دانشکده و تقویت اتاق ایرانشناسی دانشگاه پروان ادامه خواهد داد.

در ادامه این مراسم، هشت تن از اساتید برجسته دانشگاه پروان با اعطای لوح تقدیر و هدایایی از سوی رایزنی فرهنگی  ایران در کابل، تقدیر شدند.

رایزن فرهنگی ایران با همراهی رییس دانشگاه پروان و رییس دانشکده زبان و ادبیات فارسی و جمعی از اساتید و دانشجویان از اتاق فرهنگی ایران در دانشگاه پروان بازدید و تعداد ۴۰۰ جلد کتاب در حوزه زبان و ادبیات فارسی به اتاق فرهنگی ایران در این دانشگاه، اهداء کرد.

رضا ملکی‌عبدل‌آبادی، رایزن فرهنگی  ایران ضمن حضور در دانشگاه پروان افغانستان با غلام داود بها، رییس این دانشگاه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

«داود بها» ضمن تشکر از همکاری‌های رایزنی فرهنگی کشورمان با دانشگاه پروان افغانستان، بر توسعه روابط فرهنگی و دانشگاهی بین ایران و افغانستان، تأکید کرد.

وی خواستار تعامل و توسعه روابط دانشگاه پروان افغانستان با یکی از دانشگاه‌های ایران شد.

ملکی‌عبدل‌آبادی با اشاره به پیوندهای عمیق فرهنگی بین ۲ کشور، آمادگی نمایندگی فرهنگی ایران را برای ایجاد همکاری‌های علمی یین دانشگاه پروان و یکی از دانشگاه‌های ایران را اعلام کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی ایران، بر ضرورت تبادل استاد و هیأت‌های علمی و فرصت‌های مطالعاتی و اعزام اساتید به دوره‌های دانش‌افزایی به ایران اسلامی، تأکید کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی