رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: امسال یک کشور وجود دارد که بیش از سایر کشورها مهاجران افغانستانی را میزبانی خواهد کرد و آن خود افغانستان است. نیویورک تایمز نوشت:‌پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از یک و نیم میلیون مهاجر افغانستانی مجبور به بازگشت به این کشور شوند. بسیاری از این مهاجران از اروپا، ایران […]

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: امسال یک کشور وجود دارد که بیش از سایر کشورها مهاجران افغانستانی را میزبانی خواهد کرد و آن خود افغانستان است.

نیویورک تایمز نوشت:‌پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از یک و نیم میلیون مهاجر افغانستانی مجبور به بازگشت به این کشور شوند.

بسیاری از این مهاجران از اروپا، ایران و پاکستان راهی افغانستان هستند. مهاجران افغانستان در پاکستان مدعی هستند که رفتار تبعیض‌آمیز پلیس اسلام‌آباد دیگر قابل تحمل نیست و آنها مجبورند به زادگاهشان برگردند.

پاکستان ۱۵ نوامبر را روز پایانی اخذ مدراک قانونی برای مهاجران افغانستانی اعلام کرده و گفته است که بعد از این تاریخ، مهاجران دستگیر و اخراج خواهند شد که این موضوع باعث می‌شود که تعداد بیشتری از مهاجران مجبور به بازگشت به کشورشان شوند.

بسیاری از افغانستانی‌ها چه به صورت قانونی و چه غیر قانونی سالیان درازی است که در کشورهای مختلف در حال زندگی هستند و بازگشت آنها می‌تواند نقشه دموگرافیک منطقه را تغییر دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی دولت افغانستان را فاقد ظرفیت لازم برای پذیرش اینهمه مهاجر می‌دانند و مدعی هستند که این موضوع باعث بی‌ثباتی در این کشور خواهد شد.

اخبار مرتبط



وعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی