رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

مرکز اطلاعات و رسانه‌های دولت با انتشار گزارشی اعلام کرده است که در جریان دو سال اخیر در ادارات مختلف دولت، اصلاحات چشمگیری صورت گرفته و دستاوردهای این اصلاحات در قوه قضائیه بیش از سایر دستگاه ها است که تغییر وتبدیل وضعیت ۷۰۰ تن از قاضیان از میان ۲ هزارو ۸۰۰ قاضی، نمونه بارز آن […]

مرکز اطلاعات و رسانه‌های دولت با انتشار گزارشی اعلام کرده است که در جریان دو سال اخیر در ادارات مختلف دولت، اصلاحات چشمگیری صورت گرفته و دستاوردهای این اصلاحات در قوه قضائیه بیش از سایر دستگاه ها است که تغییر وتبدیل وضعیت ۷۰۰ تن از قاضیان از میان ۲ هزارو ۸۰۰ قاضی، نمونه بارز آن است.

مرکز اطلاعات و رسانه های دولت افغانستان افزوده است: تمامی کارکنان بخش اداری دادگاه عالی نیز در ۲ سال گذشته از طریق پروسه اصلاحات اداری و رقابت آزاد در سمت‌های خود منصوب شده اند.

در این گزارش آمده است: ۵۴۰ تن از قضات برای فراگیری آموزش های تخصصی به خارج از کشور اعزام شده اند و نزدیک به یک هزار تن دیگر در داخل کشور آموزش های حرفه‌ای را فراگرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، در دو سال گذشته ۷۰ پرونده فساد کلان اداری در دادستانی و مرکز قضائی مبارزه با فساد اداری مورد رسیدگی قرار گرفته و تحقیقات بر روی شماری از این پرونده‌ها هنوز جریان دارد.

ایرنا نوشت: اتحادیه اروپا بارها نسبت به فساد اداری در افغانستان هشدار داده و آن را موجب پیدایش دولت ضعیف در این کشور قلمداد کرده است.

در تازه‌ترین مورد روز یکشنبه همین هفته سخنگوی این اتحادیه در کابل گفت که فساد در محاکم قضائی موجب شده است تا مردم در مناطق دوردست به محاکم مخالفان مسلح مراجعه کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی