رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

بارک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای تایید کرد که رهبر گروه طالبان، ملا اختر محمد منصور، در یک حمله هوایی کشته شده‌ است. در خبرنامه‌ای که امروز دوشنبه، سوم جوزا (خرداد) از سوی آقای اوباما نشر شده است، رئیس جمهور آمریکا مرگ رهبر گروه طالبان را یک اقدام مهم در راستای آوردن صلح در […]

بارک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در بیانیه‌ای تایید کرد که رهبر گروه طالبان، ملا اختر محمد منصور، در یک حمله هوایی کشته شده‌ است.

در خبرنامه‌ای که امروز دوشنبه، سوم جوزا (خرداد) از سوی آقای اوباما نشر شده است، رئیس جمهور آمریکا مرگ رهبر گروه طالبان را یک اقدام مهم در راستای آوردن صلح در افغانستان دانسته است.

در این خبرنامه که به هنگام دیدار آقای اوباما از ویتنام منتشر شده است، همچنین آمده است که این حمله بخشی از تلاشها برای “آوردن صلح و رفاه به افغانستان” است و باید به عنوان اهرم فشار برای آوردن طالبان به صلح و مذاکره با دولت افغانستان استفاده شود.

آقای اوباما افزوده که طالبان باید از این فرصت به عنوان تنها راه واقعی برای پایان دادن به جنگ طولانی در افغانستان و مشارکت در روند صلح افغانستان که منجر به صلح پایدار در این کشور می‌شود، استفاده کند.

او گفته که آمریکا اکنون به مرگ ملا اختر منصور یقین دارد، هرچند که مقامات فورا مرگ او را تایید نکرده بودند، ولی اکنون به این موضوع یقین دارند.

آقای اوباما گفته که طالبان همچنان به عنوان اهداف برای آمریکا تلقی می‌شود زیرا آنان برنامه حمله مداوم به نیروهای آمریکایی و متحدانش را دارند. آمریکا نیز علیه شبکه‌های بنیادگرای که آمریکا را هدف قرار دهند، اقدام لازم را خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفته که با پاکستان بر سر اهداف مشترک کار می‌کند و هرجا که تروریستان مردم را تهدیدکند، نباید پناهگاه امنی برای آنان باشد.

او گفته که باید بعد از سالها جنگ به مردم افغانستان و منطقه این شانس داده شود که به صورت متفاوت و بهتر زندگی کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی