رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

رئیس‌جمهور آمریکا در آخرین روزهای کاری خود کمک ۴.۲۶ میلیارد دلاری به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را تصویب کرد. باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا، اختصاص ۴٫۲۶ میلیارد دلار به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای سال ۲۰۱۷ میلادی تصویب کرد. این کمک در حالی صورت می‌گیرد که اوباما «لایحه دفاعی» مجوز اختیارات امنیت ملی برای […]

رئیس‌جمهور آمریکا در آخرین روزهای کاری خود کمک ۴.۲۶ میلیارد دلاری به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را تصویب کرد.

باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا، اختصاص ۴٫۲۶ میلیارد دلار به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای سال ۲۰۱۷ میلادی تصویب کرد.

این کمک در حالی صورت می‌گیرد که اوباما «لایحه دفاعی» مجوز اختیارات امنیت ملی برای سال مالی ۲۰۱۷ را امضا کرد.

براساس این لایحه، این کمک‌ها به وزارت دفاع و کشور افغانستان اختصاص خواهد یافت.

ژنرال «محمد رادمنش» معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، ضمن تأیید نتایج ارزیابی اخیر نظامیان آمریکایی گفته بود که ارتش افغانستان به ویژه در راه‌اندازی عملیات تهاجمی و پیشتیبانی به کمک آمریکا و متحدان آن نیاز دارد.

وی اعلام کرده بود که بخش‌های مختلف وزارت دفاع افغانستان ۸۰ درصد تکمیل شده‌ است و متحدان بین‌المللی این کشور نیز متعهد شدند که همه‌ نیازمندی نیروهای این وزارتخانه را تا سال ۲۰۲۰ برطرف می‌کنند.

در تازه‌ترین کمک‌ها به نیروهای ارتش افغانستان، ناتو کمک ۳۹۰ میلیون دلاری به پروژه‌های افزایش قابلیت‌های نیروهای ارتش افغان را تصویب کرد.

اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در یکی از گزارش‌های خود به کنگره این کشور اعلام کرده بود که مقامات واشنگتن و کابل آمار دقیقی از تعداد نیروهای امنیتی افغان و همچنین توانایی آنها برای دفاع از کشورشان ندارند که این شامل پلیس و واحدهای نظامی می‌باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی