رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

آیت الله اراکی؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، درنشست خبری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی­ در جمع خبرنگاران گفت: اگر تلاش و اقدامات علمای بزرگ شیعه و سنی افغانستان در راستا تقریب، وحدت گرایی نمی بود،  وضعیت امروز افغانستان بسیار اسفبار می بود. به گزارش خبرگزاری آوا، آیت الله اراکی ؛ دبیر […]

آیت الله اراکی؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، درنشست خبری سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی­ در جمع خبرنگاران گفت: اگر تلاش و اقدامات علمای بزرگ شیعه و سنی افغانستان در راستا تقریب، وحدت گرایی نمی بود،  وضعیت امروز افغانستان بسیار اسفبار می بود.

به گزارش خبرگزاری آوا، آیت الله اراکی ؛ دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با اشاره به تلاش های علمای دینی افغانستان در راستای تقریب و وحدت گرایی، تصریح کرد:   تشکل های تقریبی و علمایی زیادی در راستای وحدت افزایی و مقابله با جریان تکفیر و تفرقه گرایانه در افغانستان  ایجاد شده و اگر تلاش های علمای بزرگوار شیعه و سنی افغانستان در این راستا نبود، وضعیت افغانستان امروز بسیار اسفبار می بود.

وی با بیان اینکه هرساله از تعدادی از  علمای شیعه و سنی افغانستان  برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی دعوت به عمل می آید ، گفت :  با توجه به محدودیت ها و ظرفیت کنفرانس نمی توانیم از شمار زیادی علما برای شرکت در این کنفرانس دعوت کنیم و امسال هم  ده تن از علما و شخصیت های اثر گذار افغانستان در کنفرانس حضور دارند.

آیت الله اراکی در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه های این کنفرانس پرداخت و گفت: ­سی و یکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی­ از چهاردهم تا شانزدهم قوس/ آذر با حضور ­­۲۵۰ مهمان ­­از ۷۰ کشور مختلف برگزار می شود.

در این کنفرانس شخصیت‌های برجسته علمی و دینی از کشور‌های اسلامی و در سطح وزرای اوقاف، امور دینی و خارجه حضور دارند که عمده این مهمان ها­­برای نخستین بار در این کنفرانس­­ شرکت خواهند داشت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ­تصریح کرد: حضور این تعداد از شخصیت‌های جهان اسلام حاکی از آن است که جهان اسلام رو به همگرایی آورده است و ودغدغه وحدت دارد و مصمم به مقابله با استکبار و خنثی کردن نقشه‌های تفرقه انگیز دشمن هستند.

آیت الله اراکی برپایی کمیسیون‌های متعدد در خصوص مسائل جهان اسلام و برگزاری جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) و مراسم شب شعر در قم را از جمله برنامه‌های در حاشیه این کنفرانس برشمرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی