رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

«نفیس زکریا» یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دولتی پاکستان گفت: نمایندگانی از دولت‌های افغانستان، روسیه، چین، هند و تعدادی کشورهای آسیای میانه نیز در دور آتی مذاکرات صلح افغانستان حضور خواهند یافت. این سخنگو اظهار داشت: پاکستان خود را متعهد به ایجاد صلح و ثبات در افغانستان می‌داند و بر همین اساس، در تمام […]

«نفیس زکریا» یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دولتی پاکستان گفت: نمایندگانی از دولت‌های افغانستان، روسیه، چین، هند و تعدادی کشورهای آسیای میانه نیز در دور آتی مذاکرات صلح افغانستان حضور خواهند یافت.

این سخنگو اظهار داشت: پاکستان خود را متعهد به ایجاد صلح و ثبات در افغانستان می‌داند و بر همین اساس، در تمام تلاش‌ها برای کمک به استقرار صلح و ثبات در افغانستان، بطور فعال مشارکت می‌کند. یک افغانستان آرام و با ثبات، به سود پاکستان است.

۲۷ دلو سال گذشته نیز کنفرانس صلح افغانستان به میزبانی مسکو در قالب نشستی ۶ جانبه با حضور نمایندگانی از روسیه، چین، افغانستان، هند، پاکستان و ایران برگزار شد.

هفتم جدی گذشته نیز نشستی ۳ جانبه بین پاکستان، چین و روسیه به میزبانی مسکو برگزار شد.

ایرنا نوشت: سلسله نشست‌های مسکو با موضوع صلح افغانستان که ابتدا با حضور ۳ کشور آغاز شد، در ۲۵ حمل امسال با حضور ۱۲ کشور ادامه خواهد یافت و به نظر می‌رسد روسیه در نظر دارد با وارد کردن تعداد بیشتری از کشورها منطقه به روند این مذاکرات، گام‌های موثرتری را برای بهبود اوضاع افغانستان و از جمله مبارزه با تروریسم به ویژه داعش در این کشور جنگ زده بردارد.

تشدید ناآرامی و تروریسم در افغانستان، بطور بالقوه می‌تواند موجب ایجاد موج ناآرامی و ناامنی در کشورهای آسیای میانه به عنوان حیاط خلوت روسیه شود.

این موضوع یکی از نگرانی‌های منطقه‌ای مسکو محسوب می‌شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی