رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January
معاون کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان

بازگشت مهاجرین از ایران و پاکستان به یک میلیون نفر خواهد رسید

«فابیو وارولی» معاون کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان گفت: سازمان ملل بازگشت پناهجویان و آوارگان داخلی افغانستان را زیر نظر دارد و تعهد جدی جهت رسیدگی به مشکلات آنها وجود دارد. از یک سال گذشته تاکنون برگشت مهاجرین و رسیدگی به مشکلات آوارگان داخلی چالش جدی برای دولت افغانستان به شمار می‌رود. مسئولان سازمان […]

«فابیو وارولی» معاون کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان گفت: سازمان ملل بازگشت پناهجویان و آوارگان داخلی افغانستان را زیر نظر دارد و تعهد جدی جهت رسیدگی به مشکلات آنها وجود دارد.

از یک سال گذشته تاکنون برگشت مهاجرین و رسیدگی به مشکلات آوارگان داخلی چالش جدی برای دولت افغانستان به شمار می‌رود.

مسئولان سازمان ملل متحد از بازگشت مهاجرین و آوارگان داخلی در پیوند به تشدید ناامنی‌ها در افغانستان سخت ابراز نگرانی می‌کنند.

 معاون کمیسارای سازمان ملل در امور پناهندگان در گفت‌و گو با جمهور اظهار داشت:  سازمان ملل برگشت پناهجویان و آوارگان داخلی افغانستان را زیر نظر دارد و تعهد جدی جهت رسیدگی به مشکلات آنها وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: از ماه جولای تاکنون ۲۲۰ هزار پناهجو از پاکستان به افغانستان برگشته اند و شاید رقم بازگشت مهاجرین از کشورهای همسایه افغانستان به یک میلیون نفر برسد.

 این مقام سازمان ملل متحد در افغانستان، گفت: انتظار می‌رود که جامعه افغانستان زمینه پذیرش و تعامل با مهاجرین افغانستانی‌ که به کشورشان بازگشته اند را داشته باشند.

در حال حاضر، آوارگان داخلی افغانستان به ۳۲۳ هزار نفر می‌رسد که در نتیجه تشدید جنگ‌ها بازگشت مهاجرین خارج از افغانستان، بر بحران آوارگان داخلی افزوده شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی