رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

حامد کرزی رئیس جمهور سابق کشورمان گفته است، برقراری صلح و ثبات در افغانستان در دستور کار آمریکا قرار ندارد. او گفت: اگر ثبات و مبارزه با تروریسم در افغانستان در دستور کار آمریکا در افغانستان قرار داشت ما پس از سال‌های متوالی شاهد گسترش افراط ‌گرایی و ظهور داعش در افغانستان نبودیم. کرزی برقراری […]

حامد کرزی رئیس جمهور سابق کشورمان گفته است، برقراری صلح و ثبات در افغانستان در دستور کار آمریکا قرار ندارد.
او گفت: اگر ثبات و مبارزه با تروریسم در افغانستان در دستور کار آمریکا در افغانستان قرار داشت ما پس از سال‌های متوالی شاهد گسترش افراط ‌گرایی و ظهور داعش در افغانستان نبودیم.
کرزی برقراری ثبات و پایان بحران در افغانستان را به عملکرد صادقانه آمریکا و تلاش مسوولانه این کشور برای پایان جنگ در افغانستان مرتبط دانست و گفت: بحران در افغانستان در حال تشدید است و عامل تشدید این بحران مبارزه غیرمسوولانه آمریکا با تروریسم و اشتباهات این کشور در افغانستان است.
او افزود: از زمانی که اآمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت وارد افغانستان شده است، به جای تمرکز بر مراکز امن تروریست‌ها به تشدید آتش جنگ ، زندانی کردن افغان‌ها و بمباران روستاها در این کشور پرداخته است.
این اظهارات در حالی مطرح شده است که آمریکا قرار است راهبرد جدید خودرا درباره افغانستان اعلام کند.
اعزام سه تا پنج هزار نظامی جدید آمریکایی به افغانستان و افزایش توان این نیروها از گزینه های احتمالی راهبرد جدید آمریکا اعلام شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی