رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February

یک روزنامه آمریکایی نوشت: بعد از خروج نظامیان خارجی از افغانستان و افزایش مالیات برای جبران بودجه،‌ فضای اقتصادی این کشور را با چالش روبرو کرده و بسیاری از تجار را ناراضی کرده است. با خروج نظامیان آمریکا،‌ طالبان حملات خود را افزایش داده و این کار باعث شد که به بازار مصرف و تجارت […]

یک روزنامه آمریکایی نوشت: بعد از خروج نظامیان خارجی از افغانستان و افزایش مالیات برای جبران بودجه،‌ فضای اقتصادی این کشور را با چالش روبرو کرده و بسیاری از تجار را ناراضی کرده است.
با خروج نظامیان آمریکا،‌ طالبان حملات خود را افزایش داده و این کار باعث شد که به بازار مصرف و تجارت این کشور لطمه وارد شود و رشد اقتصادی دو رقمی را منفی کند.

دولت افغانستان نیز برای کاهش بودجه خود به موضوع فرار مالیات توجه بسیار کرده و به وضع مالیات برای شرکتهای خارجی و داخلی اقدام کرده است.

وال‌استریت ژورنال می‌افزاید: اما تجار افغانستانی اعلام کردند که وضع مالیات و بی‌اعتمادی در فضای اقتصادی مانند حملات طالبان برای افغانستان خطرآفرین است.

اما از سوی دیگر «اکلیل حکیمی» وزیر دارایی افغانستان در این رابطه اظهار داشت که اقدامات ضد فساد و اتخاذ رژیم مالیات جدید درآمد دولت را افزایش داده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
4
روز گذشته
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
410
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی