رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

صدها روحانی سنی وشیعه از مناطق مختلف افغانستان امروز با حضور در همایشی در کابل بر همبستگی و یکپارچگی پیروان این مذاهب تاکید کردند. مولوی عبدالقادر ابراهیمی، معاون شورای اخوت اسلامی افغانستان طی سخنانی در این همایش گفت: افراط گرایی از صدر اسلام تاکنون بر پیکر اسلام زخم وارد کرده‌ است. یکی از اهداف تروریست […]

صدها روحانی سنی وشیعه از مناطق مختلف افغانستان امروز با حضور در همایشی در کابل بر همبستگی و یکپارچگی پیروان این مذاهب تاکید کردند.

مولوی عبدالقادر ابراهیمی، معاون شورای اخوت اسلامی افغانستان طی سخنانی در این همایش گفت: افراط گرایی از صدر اسلام تاکنون بر پیکر اسلام زخم وارد کرده‌ است. یکی از اهداف تروریست ها ایجاد نفاق مذهبی میان مردم افغانستان است که خوشبختانه آن‌ها به این هدف شوم خود نرسیده‌اند. علمای سنی و شیعه باید یک رویکرد روشن دربرابر تروریسم و افراط گرایی اتخاذ کنند.

آیت الله اعرافی، رئیس دانشگاه المصطفی از برگزارکنندگان این همایش نیز اظهار داشت: افغانستان یکی از نمادهای وحدت اسلامی است. پیام این همایش فراتر از افغانستان است و چون این کشور الگوی وحدت اسلامی است، لذا این همایش نماد جهان اسلام است. علما و دانشمندان اسلامی می‌توانند از سد تفرقه و افراط گرایی عبور کرده و زخم‌های ناراحت کننده را درمان کنند.

از سوی دیگر، عبدالباقی امین، رئیس مرکز مطالعات راهبردی افغانستان در این همایش گفت که عالمان دین باید برای اتحاد مذاهب تلاش کنند و نگذارند دشمنان میان مذاهب، تفرقه بیندازند.

همچنین عباس بصیر، مشاور رئیس جمهور افغانستان با اشاره به شرایط خاص افغانستان، تصریح کرد: شرایط افغانستان ضرورت تلاش‌های ملی و بین‌المللی را برای صلح ایجاب می‌کند. قبل از آوردن صلح به کشور باید زمینه‌های فکری آن به وجود بیاید تا صلح پایدار فراهم شود.

گفتنی است که حمله تروریستی هفته گذشته به مسجد امام‌ زمان در کابل حدود ۳۰ کشته و دستکم ۵۰ زخمی به جا گذاشت.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی