رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در کنفرانس ترویج حق کاپی رایت بر تطبیق این قانون از طریق اخلاقی تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری آوا ، سیده مژگان مصطفوی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور امروز چهارشنبه در اولین دوره کنفرانس ترویج فرهنگ کپی رایت در افغانستان گفت : مسئولین کشور، رسانه ها و […]

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در کنفرانس ترویج حق کاپی رایت بر تطبیق این قانون از طریق اخلاقی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا ، سیده مژگان مصطفوی معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور امروز چهارشنبه در اولین دوره کنفرانس ترویج فرهنگ کپی رایت در افغانستان گفت : مسئولین کشور، رسانه ها و نهادهای مدنی در تلاش هستند که قانون حق کاپی رایت را که در سال ۸۷ تصویب شده تطبیق کنند.

مصطفوی افزود : متاسفانه فرهنگ کاپی رایت خصوصا در بخش رسانه های تصویری به درستی تطبیق نشده و شکایات بسیاری در این رابطه دریافت نموده ایم.

وی گفت : کسی که هزینه های یک اثر را می پردازد هم از لحاظ اخلاقی و هم از بعد اقتصادی باید مصون بماند و بتواند از آن بهره برداری کند.
معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور، اظهار داشت : مهمترین مشکلات کاپی رایت در بخش سریال ها ، مسابقات ورزشی ، موسیقی ، کتاب و خبرهای اختصاصی می باشد .

وی افزود : با وجود این که قانون کپی رایت وجود دارد و می تواند تعقیب قانونی داشته باشد ولی ما باید از لحاظ اخلاقی این موضوع را در کشور نهادینه کنیم.

گفتنی است اولین دوره کنفرانس ترویج حق کاپی رایت توسط وزارت اطلاعات و فرهنگ، فدراسیون خبرنگاران افغانستان و اتحادیه رادیو تلویزیون های افغانستان در کابل در حال برگزاری است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی