رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

شورای عالی صلح افغانستان تایید کرده که آمریکا و بریتانیا کمک‌های مالی خود را به این شورا به حالت تعلیق درآورده‌اند. محمد اسماعیل قاسمیار، رئیس روابط بین‌المللی این شورا، به بی‌بی‌سی گفت که آمریکا و بریتانیا از آغاز سال جاری میلادی کمک‌های خود را قطع کرده‌اند. او گفت که دلیل تعلیق این کمک‌ها، خالی بودن […]

شورای عالی صلح افغانستان تایید کرده که آمریکا و بریتانیا کمک‌های مالی خود را به این شورا به حالت تعلیق درآورده‌اند.

محمد اسماعیل قاسمیار، رئیس روابط بین‌المللی این شورا، به بی‌بی‌سی گفت که آمریکا و بریتانیا از آغاز سال جاری میلادی کمک‌های خود را قطع کرده‌اند.

او گفت که دلیل تعلیق این کمک‌ها، خالی بودن کرسی ریاست شورای عالی صلح و ریاست دبیرخانه آن بوده است.

آقای قاسمیار نگفت که میزان این کمک‌ها چقدر بوده است، اما افزود که احتمالاً رئیس این شورا و همچنین دبیر آن هفته آینده تعیین خواهند شد.

پیش از این صلاح‌الدین ربانی ریاست شورای عالی صلح را به عهده داشت که در حال حاضر وزیر خارجه است و دبیر آن معصوم استانکزی بود که حالا سرپرست وزارت دفاع افغانستان است و به گفته آقای قاسمیار به کارش در دبیرخانه این شورا هم ادامه می‌دهد.

شورای عالی صلح افغانستان در ۱۳ سنبله (شهریور) ۱۳۸۹ به دستور حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین و با عضویت شماری از رهبران سیاسی و جهادی افغانستان تشکیل شد.

هدف از تشکیل این شورا، زمینه‎سازی برای مصالحه با گروه طالبان بود، اما در عمل تنها یک بار گفت‌وگو بین این گروه و نمایندگان دولت افغانستان در پاکستان صورت گرفته است.

کارکردهای این شورا و حتی موجودیت آن از سوی منتقدان برنامه آشتی با طالبان به چالش کشیده است.

برخی منتقدان گفته‎اند که برنامه صلح دولت افغانستان در چند سال گذشته صدها میلیون دلار هزینه برداشته، در حالی که در عمل هیچ نتیجه ملموسی نداشته است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی