رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January
فرمانده آمریکایی و مشاور سابق پلیس مرزی در افغانستان اعلام کرد

تفکر سطحی مقامات واشنگتن از افغانستان دلیل ناکامی جنگ آمریکا در این کشور است

سرهنگ «جیسون دمپسی» دستیار ویژه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و از فرماندهان سابق این کشور در افغانستان گفت که ژنرالهای کشورش درباره افغانستان سطحی فکر کردند. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در سال جدید میلادی و با آغاز دولت جدید آمریکا، بحث‌ها درباره ناکامی این کشور در افغانستان گرمتر شده است. جیسون […]

سرهنگ «جیسون دمپسی» دستیار ویژه رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و از فرماندهان سابق این کشور در افغانستان گفت که ژنرالهای کشورش درباره افغانستان سطحی فکر کردند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در سال جدید میلادی و با آغاز دولت جدید آمریکا، بحث‌ها درباره ناکامی این کشور در افغانستان گرمتر شده است.

جیسون دمپسی اظهارداشت که تشخیص نادرست از افغانستان و نداشتن برنامه مدون از عوامل مهم ناکامی جنگ آمریکا در این کشور است.

وی تصریح کرد که ژنرال‌های آمریکایی توانایی طراحی و اجرای سیاست‌های درست را ندارند اما بخوبی می‌دانند که چگونه افغان‌ها را مسئول ناکامی قلمداد کنند.

مقاما نظامی آمریکایی ادامه داد که سیاستگذاری ما درباره جنگ هنوز هم روشن نیست.

مشاور سابق پلیس مرزی در افغانستان در مطلبی در «فارین پالیسی» نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا باید از مشاوران و مقامات ارشد ارتش این کشور درباره تقویت طالبان و ادامه جنگ آنها توضیح بخواهد.

وی تاکید کرد که هنوز کسی از مقامات دولتی و نظامی آمریکا توضیح نخواسته است که چگونه طالبان با کمترین امکانات پیشرفت کرده‌اند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی