رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

مجلس نمایندگان افغانستان، توافقنامه اقتصادی توسعه بندر چابهار را به تصویب رساند. به نقل از «بی بی سی»، مجلس نمایندگان افغانستان توافقنامه توسعه بندر چابهار را به تصویب رساند. این توافقنامه در اوایل خرداد ماه سال جاری در حضور سران کشورهای جمهوری اسلامی ایران ،هند و افغانستان به منظور ایجاد یک کریدور اقتصادی میان این سه کشور امضا شده بود. «داوود […]

مجلس نمایندگان افغانستان، توافقنامه اقتصادی توسعه بندر چابهار را به تصویب رساند.

به نقل از «بی بی سی»، مجلس نمایندگان افغانستان توافقنامه توسعه بندر چابهار را به تصویب رساند.

این توافقنامه در اوایل خرداد ماه سال جاری در حضور سران کشورهای جمهوری اسلامی ایران ،هند و افغانستان به منظور ایجاد یک کریدور اقتصادی میان این سه کشور امضا شده بود.

«داوود کلکانی،» عضو کمیسیون روابط بین‌المللی مجلس افغانستان گفت: کمیسیون‌های ذیربط پس از بررسی مواد این توافقنامه، آن را به تصویب رساندند.

توافقنامه سه جانبه بازرگانی و ترانزیتی چابهار در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ توسط تیم‌های فنی مرکب از هیأت های امور اقتصادی، متخصصان حقوقی و کارشناسان فنی سه کشور تهیه شد.

افغانستان امیدوار است که با افتتاح بندر چابهار، این کشور گذرگاه انتقال کالاهای تجارتی برای کشورهای محاط به خشکی آسیای میانه باشد و از این طریق سالانه میلیون‌ها دلار درآمد داشته باشد.

همچنین افغانستان بندر چابهار را مسیر بهتر و ارزان‌تری برای واردات و صادرات کالاها نسبت به بندر کراچی پاکستان می‌داند.

افغانستان همچنین امیدوار است که با اجرایی شدن توافقنامه توسعه چابهار بتواند برای شماری زیادی از شهروندان افغانستانی در داخل این کشور شغل ایجاد کرده و مشکلاتی‌ را که بازرگانان افغانستانی برای واردات کالا از بندر کراچی پاکستان دارند، حل کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی