رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

«عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در نشست «کمیته ملی مبارزه با مواد مخدر چالش‌ها و مشکلات»، افزایش تولید و کشت مواد مخدر در این کشور را نگران‌کننده دانست و به نهادهای ذیربط دولتی دستور داد که گام‌های عملی و جدی را برای مبارزه با این پدیده ویرانگر بردارند. «سلامت عظیمی» وزیر مبارزه […]

«عبدالله عبدالله» رییس اجراییه دولت وحدت ملی افغانستان در نشست «کمیته ملی مبارزه با مواد مخدر چالش‌ها و مشکلات»، افزایش تولید و کشت مواد مخدر در این کشور را نگران‌کننده دانست و به نهادهای ذیربط دولتی دستور داد که گام‌های عملی و جدی را برای مبارزه با این پدیده ویرانگر بردارند.

«سلامت عظیمی» وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان در این نشست با ارائه گزارشی گفت: سال ۱۳۹۵ به دلیل ناامنی و قطع کمک‌های بین‌المللی کشت مواد مخدر ۱۰ درصد و تولید آن ۴۳ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در گذشته در ۱۵ ولایت کشور افغانستان خشخاش کشت و تولید می‌شد اما در سال جاری ولایت‌های «بلخ» و «جوزجان» نیز به آن افزوده شده است.

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان هشدار داد که اگر تدابیر عملی در دست گرفته نشود وضعیت بدتر خواهد شد.

عظیمی بیان کرد: این وزارت برای مبارزه جدی و موثر با مواد مخدر نیازمند همکاری‌های همه‌جانبه سایر ادارات دولتی، بودجه کافی، افزایش پرسنل کاری و حمایت قاطع مدیریت دولت وحدت ملی است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست اجراییه دولت افغانستان نوشت: عبدالله پس از شنیدن گزارش‌ها و دیدگاه‌های اعضای این نشست دستور داد که تمام وزارت‌ها گزارش کامل از کارکرد‌ها، چالش‌ها و برنامه‌های‌شان تهیه نمایند تا در کابینه و جلسه شورای وزیران روی آن بحث همه‌جانبه صورت گیرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی