رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

دفتر حزب زنان افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «زهره امیرزی» رئیس شورای رهبری این حزب ظلم دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور را محکوم و در برابر آن ایستاده است. در این اطلاعیه آمده است: حزب زنان افغانستان قاطعانه در مقابل ظلم دولت میانمار به مسلمانان این کشور ایستاده است. در ادامه آمده است: […]

دفتر حزب زنان افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «زهره امیرزی» رئیس شورای رهبری این حزب ظلم دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور را محکوم و در برابر آن ایستاده است.

در این اطلاعیه آمده است: حزب زنان افغانستان قاطعانه در مقابل ظلم دولت میانمار به مسلمانان این کشور ایستاده است.

در ادامه آمده است: همه بهتر می‌داند قسمت بزرگ جهان بویژه کشورهای اسلامی در آتش جنگ‌های خانمانسوز کفر و ابرقدرت‌ها سوخته و قدرت‌های بزرگ منطقه و جهان از آن بهره گرفته و می‌گیرند.

امیرزی در این اطلاعیه نوشته است: متأسفانه اخیراً قتل‌های بی‌رحمانه و ضدبشری در میانمار، احساسات تمام دنیا را برانگیخته است، تا زمانی در این موارد از طرف سازمان ملل و کشورهای حامی صلح رسیدگی جدی صورت نگیرد، دامنه اختلافات دینی چنان گسترش یابد که از کنترل آن، شورای امنیت جهانی و دنیا عجز و ناتوانی خواهد کشید.

در ادامه چنین نگاشته شده: بهتر است تا در این زمینه سازمان حقوق بشر و نیروهای حافظ صلح اقدام جدی، سریع و قاطع کند، وگر نه از اعتماد جهانی آنها کاسته شده و برعکس طراح و حامی همچون قتل‌های عام مظلومین در جهان شناخته خواهند شد.

در اطلاعیه همچنین آمده است: حزب زنان افغانستان بطور گسترده به اعتراضات مقابل دفتر سازمان ملل سهم خواهد داشت و از تمام افغانستانی‌های مسلمان خواهشمندیم تا برای حمایت از مسلمانان بی‌گناه میانمار در این اعتراض گردهم آیند و حمایت خود را اعلام دارند تا باشد که پیمان برادری و اتحاد میان مسلمانان جهان و افغانستان مستحکم‌تر از قبل شود.

این در حالی است که در نتیجه اختلافات بودایی‌ها با مسلمانان در میانمار و همسویی دولت با بودایی‌ها دست‌کم هزاران مسلمان ساکن این کشور کشته و صدها هزار نفر دیگر مجبور به ترک خانه‌های‌شان شده‌اند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی