رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February

دختران رباتیک افغانستان برنده جایزه «کنراد» شدند. همچنین در ماه جدی سال جاری نیز، دختران رباتیک افغانستان برنده جایزه «اجازه رویا داشتن» در جشنواره فیلم ساینس، در شهر سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیا آمریکا شدند. در این جشنواره محققین علوم و فیزیک از کشور آمریکا شرکت کرده بودند. پیشتر نیز دختران رباتیک افغانستان برای شرکت […]

دختران رباتیک افغانستان برنده جایزه «کنراد» شدند.

همچنین در ماه جدی سال جاری نیز، دختران رباتیک افغانستان برنده جایزه «اجازه رویا داشتن» در جشنواره فیلم ساینس، در شهر سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیا آمریکا شدند. در این جشنواره محققین علوم و فیزیک از کشور آمریکا شرکت کرده بودند.

پیشتر نیز دختران رباتیک افغانستان برای شرکت در نشست هوش مصنوعی عازم کشور هلند شده بودند.

این در حالی است که دختران رباتیک افغانستان در مسابقات رباتیک آمریکا موفق به کسب مدال نقره شجاعت شده بودند و کسب این مدال با استقبال شهروندان افغانستانی مواجه شد.

دختران رباتیک افغانستان که از یک تیم شش نفره تشکیل شده است در یک سال اخیر مدال‌های پر افتخاری را از کشورهای مختلف به خانه آورده‌اند.

حضور دختران رباتیک افغانستان در برنامه و جشنواره‌های مختلف جهانی چهره دیگری از توانایی دختران افغانستان را به نمایش گذاشتند.

جامعه علمی افغانستان بارها از عدم حمایت دولت از استعدادهای جوان انتقاد کرده‌اند، علی‌رغم آن، رشد و کسب مقام‌های علمی توسط جوانان افغانستان در سطح جهانی توانسته است نام افغانستان را در میان کشورهایی قرار دهد که از لحاظ علمی و ترقی در جایگاهی مناسب قرار دارند.

در یک سال اخیر این چندمین مدال است که دختران رباتیک افغانستان بدست می‌آوردند و بنام افغانستان ثبت می‌کنند.

به گزارش افق، رودابه نوری، فاطمه قادریان، سمیه فاروقی، کوثر روشن، لیدا عزیزی و یاسمن یاسین‌زاده، اعضای تیم رباتیک افغانستان را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
4
روز گذشته
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
410
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی