رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۵ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 22 January

سرپرست ولایت بلخ در شمال افغانستان در پنجمین سالروز ترور «برهان‌الدین ربانی» گفت که در صورت پایان جنگ در افغانستان، دلیلی برای حضور نیروهای خارجی در افغانستان وجود ندارد. «عطا محمد نور» سرپرست ولایت بلخ، در مراسم سالگرد ترور برهان الدین ربانی رهبر سابق حزب جمعیت افغانستان در خطاب به جوانان افغان گفت که مراقب […]

سرپرست ولایت بلخ در شمال افغانستان در پنجمین سالروز ترور «برهان‌الدین ربانی» گفت که در صورت پایان جنگ در افغانستان، دلیلی برای حضور نیروهای خارجی در افغانستان وجود ندارد.

«عطا محمد نور» سرپرست ولایت بلخ، در مراسم سالگرد ترور برهان الدین ربانی رهبر سابق حزب جمعیت افغانستان در خطاب به جوانان افغان گفت که مراقب باشید که تاریخ را کسی دست نزند.

وی افزود: مسئولیت باید برعهده جوانان افغان قرار گیرد و بزرگان نقش مشورت‌دهی داشته باشند و آنها باید به جوانان افغان میدان دهند.

نور اظهار داشت: کسانی که بزرگان مجاهدین را با تروریست‌ها و جنگ‌سالاران همسان می‌دانند، در صدد بدنام کردن مجاهدین هستند.

سرپرست ولایت بلخ ادامه داد: مسئولیت سردمداران دولت افغانستان نشستن در قصرها و دستور دادن نیست بلکه اقدام جدی و بلندمدت برای نهادینه کردن ارزش‌های شهدای این کشور است.

وی تأکید کرد که آنهایی که نسبت به حضور خارجی‌ها در افغانستان انتقاد دارند، باید به اختلافات‌شان پایان دهند.

عطا محمد نور بیان داشت: در صورتی که جنگ در افغانستان پایان یابد، دلیلی برای حضور خارجی‌ها در افغانستان وجود ندارد.

عبدالرب رسول سیاف رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان و از رهبران جهادی سابق این کشور نیز از دولت خواست تا بسیج‌های مردمی را فعال کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
24
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
438
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی