رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

اولین انجمن تجاری تاجیکستان، بلاروس و افغانستان از ۲۷ الی ۲۹ جولای برابر با ۵ تا ۷ مرداد سال جاری در «دوشنبه» در چارچوب نمایشگاه بین‌المللی جامع «تاجیکستان- ۲۰۱۷» برگزار می‌شود. این مراسم توسط اتاق‌های بازرگانی کشورهای فوق و «مینسک» در دوشنبه با حمایت دولت تاجیکستان و بلاروس سازماندهی خواهد شد. هدف از برگزاری این انجمن […]

اولین انجمن تجاری تاجیکستان، بلاروس و افغانستان از ۲۷ الی ۲۹ جولای برابر با ۵ تا ۷ مرداد سال جاری در «دوشنبه» در چارچوب نمایشگاه بین‌المللی جامع «تاجیکستان- ۲۰۱۷» برگزار می‌شود.

این مراسم توسط اتاق‌های بازرگانی کشورهای فوق و «مینسک» در دوشنبه با حمایت دولت تاجیکستان و بلاروس سازماندهی خواهد شد.

هدف از برگزاری این انجمن گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین بلاروس و تاجیکستان و همچنین ایجاد تماس‌های تجاری با افغانستان است.

در هیئت تجاری بلاروس که تحت رهبری «سرگئی نبیشکو» رئیس اتاق بازرگانی این کشور به دوشنبه سفر می‌کنند، نمایندگان شرکت‌های ماشین سازی «بیلاز»، «ماز»، «امکادار» و همچنین کارخانه‌های مواد غذایی، دارویی و دیگر بخش‌های اقتصادی این کشور حضور دارند.

افتتاح رسمی نمایشگاه بین المللی جامع تاجیکستان-۲۰۱۷ در تاریخ ۲۷ جولای برابر با ۵ مرداد سال جاری در مجمع دولتی «کاخ باربد» شهر دوشنبه برگزار شده است.

مذاکرات سه‌جانبه نمایندگان محافل تجاری بلاروس، تاجیکستان و افغانستان در همین ماه نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی