رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

در یک خبرنامه‎ی وزارت خارجه آمده است که صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه پس از چاشت یک‌شنبه با اسماعیل اراماز نمایندۀ ارشد ملکی ناتو برای افغانستان در بارۀ نشست وارسا دیدار و گفتگو کرد. در خبرنامه آمده است: “نخست، دو طرف در بارۀ آمادگی‌ها برای نشستی که در هفتۀ آینده، در جریان اجلاس سران […]

در یک خبرنامه‎ی وزارت خارجه آمده است که صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه پس از چاشت یک‌شنبه با اسماعیل اراماز نمایندۀ ارشد ملکی ناتو برای افغانستان در بارۀ نشست وارسا دیدار و گفتگو کرد.

در خبرنامه آمده است: “نخست، دو طرف در بارۀ آمادگی‌ها برای نشستی که در هفتۀ آینده، در جریان اجلاس سران آن سازمان در وارسا، در بارۀ افغانستان برگزار می‌گردد، اشتراک هیئت جمهوری اسلامی افغانستان در این نشست و اهمیت نشست یاد شده برای افغانستان، صحبت نمودند.”

خبرنامه می‌افزاید: “در ادامه ملاقات، پیرامون اوضاع کشور، دستآوردهای اخیر حکومت و آماده‌گی ها برای کنفرانس بروکسل در مورد افغانستان نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت.”

هفتۀ پیش، معاون وزارت خارجۀ ایالات متحده امریکا گفت که ناتو هنوزهم کارهایی برای انجام‌دادن در افغانستان دارد و کشورهای عضو ناتو برای انجام بهتر ماموریت‌شان در افغانستان در نشست وارسا تصمیم خواهند گرفت.

معاون وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید که تصمیم واشنگتن و متحدان‌اش برای تمویل نیروهای امنیتی افغانستان تا ۲۰۲۰ در این نشست نهایی خواهد شد.

نشست رهبران ناتو روزهای ۸ و ۹ ماه جولای در شهر وارسا، پایتخت پولند برگذار خواهد شد.

در کنار مسایل جهانی از جمله جنگ با داعشیان، بحران سوریه و روابط روسیه با ناتو، افغانستان نیز در اجندای این نشست شامل است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی