رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور روز گذشته در دیدار با نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفته است که رشد اقتصاد افغانستان فرصت های مهم اقتصادی را برای کشور های همسایه نیز ایجاد می کند. دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی گفته است که آقای عبدالله با تداماچی یاماموتو، نماینده خاص سر منشی سازمان ملل […]

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور روز گذشته در دیدار با نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفته است که رشد اقتصاد افغانستان فرصت های مهم اقتصادی را برای کشور های همسایه نیز ایجاد می کند.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی گفته است که آقای عبدالله با تداماچی یاماموتو، نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد برای افغانستان در قصر سپدار دیدار و گفتگو کرده است.
گفته می شود در این دیدار موضوع  کنفرانس قلب آسیا در هند و مباحث محوری آن اوضاع امنیتی و اقتصادی افغانستان به بحث و بررسی گرفته شد.
آقای عبدالله همچنان گفته که برای تامین امنیت افغانستان نیاز است که کشور های منطقه با افغانستان مطابق طرح ها،پیشنهاد ها و برنامه های که حکومت وحدت ملی دارد همکاری کنند.
او افزوده که به همین دلیل نیاز است که از روند صلح حمایت شود، تا از فرصت های پیشرو استفاده مشترک و بهتر صورت بگیرد.
گفته می شود در این دیدار در مورد اوضاع امنیتی، سیاسی و اقتصادی افغانستان بحث و از پیشرفت های اخیر به عنوان مهمترین دست آورد ها یاد شده است.
آقای عبدالله همچنان از دوام تلاش ها  برای اصلاح نظام انتخاباتی، معرفی کمیشنران جدید، و آمادگی برای انتخابات را نیز گام های مهم و اساسی خوانده و در مورد آن بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی