رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

عبدالرب‌رسول سیاف به‌رسمیت شناخته‌شدن بیت‌المقدس را ازسوی رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا به‌حیث پایتخت اسرائیل، یک “اشتباه بزرگ و جبران‌ناپذیر” می‌داند. وی افزود: “هیچ مردم مسلمان، حتا مردم امریکا از این تصمیم راضی نیستند. ما امیدواریم که دربارۀ این تصمیم تجدید نظر کند.” این گفته‌ها یک‌روز پس‌از آن ابراز می‌شوند که ترمپ اعلام کرد که او […]

عبدالرب‌رسول سیاف به‌رسمیت شناخته‌شدن بیت‌المقدس را ازسوی رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا به‌حیث پایتخت اسرائیل، یک “اشتباه بزرگ و جبران‌ناپذیر” می‌داند.
وی افزود: “هیچ مردم مسلمان، حتا مردم امریکا از این تصمیم راضی نیستند. ما امیدواریم که دربارۀ این تصمیم تجدید نظر کند.”
این گفته‌ها یک‌روز پس‌از آن ابراز می‌شوند که ترمپ اعلام کرد که او بیت‌المقدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل، به‌رسمیت می‎شناسد.
ترمپ با اشاره به قطع‌نامۀ کنگرۀ این کشور در سال ۱۹۹۵میلادی برای انتقال سفارت امریکا از تل‌ابیب به بیت‌المقدس، تأکید کرد که “زمان اجرایی کردن آن مصوبه مدت‌ها بود که به تأخیر افتاده بود”.
ترمپ همچنین رسمأ دستور انتقال سفارت امریکا از تل‌ابیب به بیت‌المقدس را صادر کرد، اما گفت امریکا همچنان به راه حل ایجاد دو کشور مستقل، پایبند خواهد ماند.
این درحالی‎ست که واکنش‌ها در سطح بین‎المللی دربارۀ تصمیم ترمپ در حال افزایش بودند و رهبران جهان از پیامدهای ناگواری این اقدام در خاورمیانه هشدار داده بودند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی