رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
  • السبت ۲۷ ربيع أول ۱۴۳۹
  • 2017 Saturday 16 December

شورای سراسری علمای ا‌فغانستان در یک خبرنامه می‌گوید که هراس افگنانی جهانی هیچ مرز، قوم و دین را نمی‌شناسند و هموراه به اعمال ضد انسانی و ضد اسلام دست می‎‏زنند. شورای علما در این خبرنامه حملۀ روز شنبه را محکوم کرده است و از نهادهای مسؤول می‌خواهند تا برای تدفین و درمان قربانیان این رویداد […]

شورای سراسری علمای ا‌فغانستان در یک خبرنامه می‌گوید که هراس افگنانی جهانی هیچ مرز، قوم و دین را نمی‌شناسند و هموراه به اعمال ضد انسانی و ضد اسلام دست می‎‏زنند.

شورای علما در این خبرنامه حملۀ روز شنبه را محکوم کرده است و از نهادهای مسؤول می‌خواهند تا برای تدفین و درمان قربانیان این رویداد امکانات همه جانبه را فراهم نمایند.

خبرنامه می‎افزاید که شورای علمای افغانستان از حکومت و رهبران جنبش روشنایی می‌خواهد تا برای حفظ وحدت و یک پارچگی مردم افغانستان در حل مشکلات هر چه عاچل اقدام کنند.

روز شنبه، دو حمله کنندۀ انتحاری گروه داعش مواد انفجاری شان را در میان اعتراض کننده‌گان جنبش روشنایی منفجر ساختند که در نتیجۀ آن ۸۰ تن کشته شدند و بیش از ۲۰۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

از سوی هم، اشرف غنی، رییس جمهور به نهادهای امنیتی دستور داده است تا انتقام قربانیان حملۀ کابل را از داعشیان بگیرند.

وی در نشست ویژه شورای امنیت ملی حملۀ کابل را با شدیدترین الفاظ محکوم کرد و به نهادهای امنیتی و دفاعی وی دستور داد تا برای تأمین امنیت بهتر مراسم تدفین قربانیان این حادثه تدابیر جدی امنیتی را اتخاذ کنند.

شورای امنیت ملی دراین نشست فیصله کرد تا برای تکریم به قربانیان، پرچم افغانستان در سراسر کشور و همچنان در سفارت خانه‌ها در خارج از افغانستان به حالت نمیه افراشته درآید.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
61
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
475
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی