رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

«علاءالدین میرمحمدصادقی» ، با بیان اینکه علیرغم مشترکات فرهنگی و مذهبی بین دو کشور ایران و افغانستان حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور قابل قبول نیست،‌ گفت: در حال حاضر حجم مبادلات تجاری بین دو کشور حدود ۱٫۵ تا ۲ میلیارد دلار است. رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان افزود: برای حضور در بازار افغانستان […]

«علاءالدین میرمحمدصادقی» ، با بیان اینکه علیرغم مشترکات فرهنگی و مذهبی بین دو کشور ایران و افغانستان حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور قابل قبول نیست،‌ گفت: در حال حاضر حجم مبادلات تجاری بین دو کشور حدود ۱٫۵ تا ۲ میلیارد دلار است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان افزود: برای حضور در بازار افغانستان رقبای زیادی داریم که دولت با کمک و اختصاص تسهیلات به بازرگانان می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا در رقابت با بازرگانان سایر کشورها حجم مبادلات تجاری بین دو کشور افزایش یابد.

میرمحمدصادقی بیان داشت: اتاق بازرگانی در حد توان خود اقداماتی را برای گسترش مبادلات تجاری با افغانستان انجام داده و با ایجاد نمایشگاه به این کشور و ارسال هیأت تجاری سعی کرده تا زمینه گسترش فعالیت‌های بازرگانی را فراهم کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: همچنین این اتاق با دعوت از تجار افغانی تلاش کرده زمینه فعالیت بیشتر بازرگانی بین دو کشور را فراهم کند.

وی با تأکید بر اینکه زمینه فعالیت تجاری بین ایران و افغانستان زیاد است، اما به حد مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: دولت باید کمک کند تا هزینه حمل کالا به این کشور کاهش یابد و از طرفی شرایط آسان‌تری را برای حضور بازرگانان این کشور در ایران فراهم کند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان تصریح کرد: در صورت فراهم آوردن شرایط بهتر برای تجارت با افغانستان حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا ۴ میلیارد دلار قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه اگر چه مشکلاتی و ناامنی‌هایی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد، گفت: اما شرایط سرمایه‌گذاری در برخی شهرهای امن این کشور فراهم است.

میرمحمدصادقی با اشاره به اینکه انواع کالاهای مصرفی و صنعتی به این کشور صادر می‌شود، بیان داشت: سیمان و گچ از جمله اقلام صادراتی ایران به افغانستان است که مقدار آن زیاد نیست.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی