رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است. حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است. مولوی غلام محمد مصئون، به خبرگزاری وطن۲۴ گفت: قیام امام حسین الگویی برای تمامی آزادی‌خواهان است و سرمشقی است که باید مسلمانان آن […]

حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است.

حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است.

مولوی غلام محمد مصئون، به خبرگزاری وطن۲۴ گفت: قیام امام حسین الگویی برای تمامی آزادی‌خواهان است و سرمشقی است که باید مسلمانان آن را پیشه راه خود قرار دهند.
به‌بیان او، امام حسین(ع) به‌بشر به‌ویژه مسلمانان آموخت که باید در مقابل ظلم ایستادگی کرد و آزادی را به هر قیمتی نپذیرفت.
مولوی مصئون گفت: “قیام امام حسین(ع) را در مقابل یزید به‌فال نیک می‌گیریم و برای این‌که از زیر سلطه استبداد و استکبار نجات یابیم باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.”
او تاکید کرد که باید از قیام عاشورا به بهترین شیوه آن گرامی‌داشت کرد و مردم نباید بگذارند تا این حرکت بزرگ امام حسین به‌فراموشی سپرده شود.
در کنار عالمان دینی شیعه، همه‌ساله علمای اهل تسنن هم برای برپایی شکوه‌مند مراسم عزاداری و یادبود از دهه محرم تاکید ویژه دارند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی