رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

معاون دوم ریاست اجرائی حکومت گفت: دانشجویانی که در ایران تحصیل کرده اند،  اکنون مشغول بازسازی سیاسی و اقتصادی افغانستان هستند. محمد محقق که به ایران سفر کرده است، در دیدار با روسای دانشگاه‌های ولایت کرمان ایران افزود: دانشجویان افغانی فارغ‌التحصیل  از دانشگاه های ایران  مسئولیت‌های مهمی حتی در کابینه را به عهده دارند و […]

معاون دوم ریاست اجرائی حکومت گفت: دانشجویانی که در ایران تحصیل کرده اند،  اکنون مشغول بازسازی سیاسی و اقتصادی افغانستان هستند.
محمد محقق که به ایران سفر کرده است، در دیدار با روسای دانشگاه‌های ولایت کرمان ایران افزود: دانشجویان افغانی فارغ‌التحصیل  از دانشگاه های ایران  مسئولیت‌های مهمی حتی در کابینه را به عهده دارند و ما از این موضوع خوشحال هستیم.
وی گفت: افغانستان بعد از چهار دهه جنگ، بسیاری از زیرساخت‌های خود را از دست داده و زیربناهای علمی و فرهنگی کشور نیز از بین رفته است و برای بازسازی آنها، ایران می‌تواند کمک مؤثری به ما بکند.
محمد محقق افزود: ارتباطات فرهنگی، علمی و دانشگاهی بهترین نوع ارتباطات بین ملت‌ها است و با این ارتباطات، می‌توان پیوند گسست ناپذیر بین مردم ایران و افغانستان را محکمتر کرد.
معاون دوم رئیس اجرایی به تحولات سیاسی منطقه هم اشاره کرد و گفت در فضای امروز جهان، دشمنان سعی می‌کنند به انحاء مختلف به ما فشار بیاورند تا ما را از مسیر و آرمان هایمان منحرف کنند اما خداوند ما را به صبر در برابر مصائب و فشارهای وارده از سوی دشمنان توصیه می‌کند و ما تلاش می‌کنیم که این صبر و مقاومت را ادامه دهیم.
محمد محقق در مدت اقامت سه روزه خود در کرمان، ضمن دیدار با مسئولان و فعالان اقتصادی این ولایت، با دانشجویان و مهاجران افغانستانی مقیم کرمان نیز دیدار و دفتر قنسولی دانشجویان غیرایرانی در کرمان را هم افتتاح خواهد کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی