رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January
معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان

محقق: فعالیت داعش در شمال افغانستان رو به گسترش است

معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان امروز در کنفرانس «مهاجرت، فرصت‌ها و چالش‌ها» گفته است که فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان در حال گسترش است. محقق در این کنفرانس گفته که انتقال سیستماتیک مخالفان مسلح به خصوص گروه داعش و افراد وابسته به این گروه در کشور، نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده و […]

معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان امروز در کنفرانس «مهاجرت، فرصت‌ها و چالش‌ها» گفته است که فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان در حال گسترش است.

محقق در این کنفرانس گفته که انتقال سیستماتیک مخالفان مسلح به خصوص گروه داعش و افراد وابسته به این گروه در کشور، نگرانی‌های بسیاری را به وجود آورده و در حال حاضر افراد این گروه در ولایت‌های فاریاب، جوزجان و سرپل حضور دارند.

معاون دوم ریاست اجرائیه  افغانستان افزود: داعش از ازبکستان، چچن و آسیای میانه به این ولایت‌ها آمده و هر روز فعالیت خود را گسترش می‌دهند، وضعیت مشابه در سمت شرق، غرب و جنوب کشور نیز حاکم است.

محقق خاطرنشان کرد:که ناامنی‌ها در کشور یکی از دلایل اصلی مهاجرت است و در عین حال فقر و بیکاری این روند را تشدید کرده است.

این گفته‌های  محقق در حالی مطرح می‌شود که داعش در سال جاری حملات بسیاری را در پایتخت و دیگر ولایات افغانستان راه‌اندازی کردند و تلفات سنگین نیز به شهروندان و نیروهای امنیتی این کشور وارد کردند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی