رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January
هرنوع انعطاف‌پذیری در برابر گروه‌های هراس‌افگن سبب از دست‌دادن جغرافیای افغانستان می‌شود

مسعود: ۲۰۱۶ سال پایانی فعالیت طالبان است

احمدضیا مسعود، نماینده ویژۀ رییس جمهور در اصلاحات و حکومتداری خوب می‌گوید که طالبان امسال نفس‌های آخرشان را می‌کشند. آقای مسعود در حالی این مطلب را بیان می‌کند که بیشتر از ده روز از حملۀ طالبان بر ریاست محافظت از رجال برجسته نمی‌گذرد. آقای مسعود که در مراسم بزرگداشت از بیست‌وچهارمین پیروزی مجاهدین در برابر […]

احمدضیا مسعود، نماینده ویژۀ رییس جمهور در اصلاحات و حکومتداری خوب می‌گوید که طالبان امسال نفس‌های آخرشان را می‌کشند. آقای مسعود در حالی این مطلب را بیان می‌کند که بیشتر از ده روز از حملۀ طالبان بر ریاست محافظت از رجال برجسته نمی‌گذرد.
آقای مسعود که در مراسم بزرگداشت از بیست‌وچهارمین پیروزی مجاهدین در برابر قشون سرخ زیر نام «پاسداری از ۸ ثور؛ درخشانترین صفحۀ تاریخ معاصر افغانستان» سخنرانی می‌کرد، از شهروندان و سیاستمداران می‌خواهد تا همه‌باهم در برابر گروه‌های هراس‌افگن بایستند.
به گفتۀ مسعود هرنوع انعطاف‌پذیری در برابر گروه‌های هراس‌افگن سبب از دست‌دادن جغرافیای افغانستان می‌شود. نماینده ویژۀ رییس جمهور می‌گوید که مبارزه در برابر فعالیت‌های طالبان نیازمند یک مقاومت ملی است.
او با یادآوری از جنگ‌های داخلی، پاکستان را ریشۀ تمام رویدادهای وخیم و ناامنی‌ها در کشور می‌داند. مسعود می‌گوید که در برابر پاکستان به عنوان کشوری که امنیت افغانستان را مختل می‌کند، باید مبارزه کرد.
نمایندۀ ویژۀ رییس جمهور از سران حکومت می‌خواهد تا از فرماندهان جهادی استفاده کنند و آنان را به حاشیه نرانند.
به گفتۀ آقای مسعود، بارها گفته است که طالبان به صلح علاقه‌یی ندارند، اما حکومت توجهی به این موضوع نکرده و حتا این گفته‌ها به برخی‌ها در ساختار حکومت برخورده است.
او با حمایت از گفته‌های رییس جمهور مبنی بر اعدام زندانیانی که به جرم دست‌داشتن در حملات تروریستی زندانی شده اند، می‌گوید، تمام آنانی که امنیت را به چالش می‌کشند باید اعدام شوند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی