رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February

جلسه‌ای به ریاست «اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص ایجاد سهولت‌ در بخش‌های تجارت و حمل و نقل، در ارگ برگزار شد. در این جلسه اشرف غنی ضمن تاکید بر حل سریع مشکلات بازرگانان، گفت: تجارت باید در سایه اصول نامه‌ها و موافقتنامه‌های معتبر، با کشورها انجام پذیرد. وی افزود: باید استراتژی مشخصی وجود داشته باشد […]

جلسه‌ای به ریاست «اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص ایجاد سهولت‌ در بخش‌های تجارت و حمل و نقل، در ارگ برگزار شد.

در این جلسه اشرف غنی ضمن تاکید بر حل سریع مشکلات بازرگانان، گفت: تجارت باید در سایه اصول نامه‌ها و موافقتنامه‌های معتبر، با کشورها انجام پذیرد.

وی افزود: باید استراتژی مشخصی وجود داشته باشد تا بر اساس آن بتوان با کشورهای مختلف در بخش‌های تجارت و حمل و نقل وارد گفت‌وگو شد.

رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد: پیشرفت در کشورهای مختلف به واسطه تجارت و زیرساختهای حمل و نقل ایجاد شده و تجار افغانستانی باید از آن استفاده کنند.

وی همچنین بر اهمیت صادرات و کاهش واردات تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا واردات کاهش و صادرات را افزایش دهیم.

در این جلسه که با حضور سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه این کشور برگزار شد، فیروز خان مسجدی معاون صنایع وزارت تجارت و صنایع، نجیب الله وردک معاون گمرک وزارت دارایی، خان‌جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع و شیرباز کمین‌زاده رئیس اتحادیه سراسری صنایع افغانستان در رابطه با چالش‌ها و سهولت‌ها در بخش‌های تجارت، ترانزیت و کریدورهای هوایی گزارش‌هایی را ارائه کردند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
4
روز گذشته
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
410
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی