رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

میزگردی با عنوان «سازمان همکاری شانگهای و پیمان امنیت جمعی ضامن ثبات و امنیت در آسیای مرکزی» ۲۱ ژانویه (۲ بهمن ماه) سال جاری در پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد. بر اساس اعلام منابع خبری، این میزگرد به ابتکار پایگاه نظامی «۲۰۱» روسیه به همراه صندوق توسعه «موسسه مطالعات اوراسیا» در تاجیکستان برگزار می‌شود. در […]

میزگردی با عنوان «سازمان همکاری شانگهای و پیمان امنیت جمعی ضامن ثبات و امنیت در آسیای مرکزی» ۲۱ ژانویه (۲ بهمن ماه) سال جاری در پایتخت تاجیکستان برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام منابع خبری، این میزگرد به ابتکار پایگاه نظامی «۲۰۱» روسیه به همراه صندوق توسعه «موسسه مطالعات اوراسیا» در تاجیکستان برگزار می‌شود.

در این میزگرد نمایندگان نیروهای مسلح روسیه، کارشناسان و همچنین دانشجویان دانشگاه‌های بزرگ تاجیکستان شرکت خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، بررسی مسائل مرتبط با ثبات و امنیت در منطقه آسیای مرکزی در چارچوب سازمان‌هایی مانند سازمان همکاری شانگهای و  پیمان امنیت جمعی از موضوعات محوری این میزگرد محسوب می‌شود.

سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همکاری شانگهای دارای اهداف مشترک استراتژیک در راستای تأمین ثبات و امنیت در منطقه آسیای مرکزی می‌باشند.

بر همین اساس، این ۲ سازمان می‌توانند توجه خود را بر روی همکاری‌های مشترک بین‌المللی در حوزه امنیت، به ویژه در پیشگیری از «انقلاب‌های رنگی»، حفظ ثبات در آسیای مرکزی و همچنین مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و قاچاق مواد مخدر و دیگر تهدیدات امنیتی متمرکز کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی