رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

نظر به بیانیه یوناما، در سال دو هزار و شانزده میلادی، بعد از کابل، مردم هلمند بیشترین قربانی را داده‌اند و در این سال نزدیک به ۸۹۱ غیر نظامی بر اثر خشونت های مسلحانه کشته و زخمی شدند دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان، یکشنبه شب با نشر یک بیانیه نگرانی‌اش را از ازدیاد […]

نظر به بیانیه یوناما، در سال دو هزار و شانزده میلادی، بعد از کابل، مردم هلمند بیشترین قربانی را داده‌اند و در این سال نزدیک به ۸۹۱ غیر نظامی بر اثر خشونت های مسلحانه کشته و زخمی شدند

دفتر سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان، یکشنبه شب با نشر یک بیانیه نگرانی‌اش را از ازدیاد ناامنی و تلفات افراد ملکی در ولایت هلمند ابراز کرد.

در بیانیه آمده است که بر اثر خشونت‌های اخیر در ولایت هلمند حد اقل ۲۵ تن افراد ملکی جان‌های شان را از دست دادند و تعدادی دیگر زخمی گردیده‌اند و اکثر قربانیان و زخمیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

در بیانیه چنین آمده است: «به تاریخ نهم و دهم ماه فبروری نیروهای خارجی در ولسوالی سنگین این ولایت مخالفین مسلح دولت را آماج حملات هوایی قرار دادند. یافته‌های اولیه یوناما نشان می‌دهد که در این حملات حد اقل ۱۸غیر نظامی کشته شدند و اکثر آن‌ها زنان و کودکان می‌باشند.»

همچنان در بیانیه آمده است که اخیرأ در حمله انتحاری طالبان بالای نیروهای امنیتی در نزدیک ساختمان کابل بانک در شهر لشکرگاه، حداقل هفت غیر نظامی کشته شدند و چندین تن دیگر زخم برداشتند.

نظر به بیانیه یوناما، در سال دو هزار و شانزده میلادی، بعد از کابل، مردم هلمند بیشترین قربانی را داده‌اند و در این سال نزدیک به ۸۹۱ غیر نظامی بر اثر خشونت های مسلحانه کشته و زخمی شدند.

در اخیر دفتر سیاسی سازمان ملل متحد از تمام طرفین درگیر خواسته است برای حفظ جان غیرنظامیان از هیچ گونه تلاش دریغ نکنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی