رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

آرمی‌تایمز در گزارشی نوشت: نیروهای نظامی آمریکا در ۱۲ ماه گذشته با القاعده و داعش در افغانستان مبارزه کرده و تلفات عمده‌ای به این نیروها وارد کردند. ژنرال کلیولند سخنگوی نیروهای افغانستان- آمریکا در این رابطه گفت:‌ در سال گذشته برای مبارزه با داعش در افغانستان و پاکستان مجوز لازم را دریافت کردیم. در حال […]

آرمی‌تایمز در گزارشی نوشت: نیروهای نظامی آمریکا در ۱۲ ماه گذشته با القاعده و داعش در افغانستان مبارزه کرده و تلفات عمده‌ای به این نیروها وارد کردند.

ژنرال کلیولند سخنگوی نیروهای افغانستان- آمریکا در این رابطه گفت:‌ در سال گذشته برای مبارزه با داعش در افغانستان و پاکستان مجوز لازم را دریافت کردیم.

در حال حاضر ۳۰۰۰ نفر از اعضای داعش در ۱۳ منطقه مختلف ننگرهار در نزدیکی مرز پاکستان و افغانستان فعالیت دارند و ۱۰۰۰ نفر از اعضای آنها فقط در دو بخش این ولایت مستقر هستند.

در ادامه این گزارش آمده است که نیروهای آمریکایی بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای القاعده را در افغانستان از بین برده‌اند.

کلیولند از گفتن جزئیات عملیات ماموریت ضد تروریسم امتناع کرد ولی در این رابطه اظهار داشت که نیروهای آمریکایی بصورت قاطع با هر دو گروه تروریستی در افغانستان مبارزه می‌کند.

وی گفت: به محض شناسایی فردی که به این دو گروه وابسته است، ما اجازه داریم آنها را دستگیر یا اقدامات لازم برای کشتن آنها انجام دهیم.

براساس گزارش «جان ساپکو» نماینده ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان، وضعیت به طور کلی در این کشور در حال بدتر شدن است.

ساپکو در اولین گزارش به دولت ترامپ، اعلام کرد که دولت افغانستان تنها به ۵۰ درصد خاک خود کنترل دارد و تعداد نیروهای افغانستانی در حال کاهش بوده و تولید مواد مخدر بشدت افزایش داشته است.

آرمی‌تایمز نوشت: نیروهای نظامی آمریکا که مشغول آموزش و کمک به نیروهای افغانستان هستند، دستاوردهای قابل ملاحضه‌ای داشتند.

فرمانده نیروهای آمریکایی در ادامه اظهار داشت: با وجود اینکه نیروهای افغانستانی که در سال ۲۰۱۵ امنیت کشور به عهده آنها گذاشته شد،‌ در اولین سال عدم حضور نظامی آمریکا با چالش‌های عمده‌ای مواجه بودند،‌اما پیشرفت‌های قابل قبولی داشتند.

وی گفت: نیروهای افغانستان در مقابله با اهداف عمده طالبان که اشغال مراکز ولایت‌های بود موفقیت‌آمیز عمل کرده‌اند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی