رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان اظهار داشت که ۶۸درصد از خاک این کشور در کنترل دولت مرکزی است و طالبان بر ده درصد از شهرستان‌ها و جمیعت افغانستان کنترل کامل دارند. به گفته نیکلسون در ۲۵ درصد دیگر این کشور جنگ ادامه دارد و این بخش‌ها گاهی به دست طالبان و گاهی هم درکنترل […]

ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان اظهار داشت که ۶۸درصد از خاک این کشور در کنترل دولت مرکزی است و طالبان بر ده درصد از شهرستان‌ها و جمیعت افغانستان کنترل کامل دارند.

به گفته نیکلسون در ۲۵ درصد دیگر این کشور جنگ ادامه دارد و این بخش‌ها گاهی به دست طالبان و گاهی هم درکنترل نیروهای دولتی قرار می گیرد.

فرمانده ناتو در افغانستان خاطر نشان کرد که برای کاهش تلفات نظامیان و مقابله با چالش‌های امنیتی نیاز است تا فرماندهی نیروهای امنیتی افغانستان بهتر شود و هماهنگی درست در جنگ وجود داشته باشد.

نیکلسون به خبرگزاری پی بی اس گفت که آموزش و تقویت نیروهای امنیتی افغانستان درحالی که این نیروها در جنگ‌ هستند برای آمریکا و ناتو بسیار دشوار است.

وی در پایان صحبت‌هاش تاکید کرد که ائتلاف بین‌المللی و دولت افغانستان با دشمن مشترک روبه رو هستند لذا برای نابودی آنان با یکدیگر همکاری خواهند داشت.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی