رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January

در اعلامیه وزارت داخله آمده که فروشندگان سلاح پلاستیکی و مواد آتش زا، اجناس‌شان ضبط و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد. وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که خرید و فروش و استفاده از اسلحه پلاستیکی و مواد آتش زا در کشور ممنوع است. استفاده از این اسلحه و مواد در روزهای عید […]

در اعلامیه وزارت داخله آمده که فروشندگان سلاح پلاستیکی و مواد آتش زا، اجناس‌شان ضبط و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که خرید و فروش و استفاده از اسلحه پلاستیکی و مواد آتش زا در کشور ممنوع است.

استفاده از این اسلحه و مواد در روزهای عید در افغانستان افزایش می‌یابد و فردا دوشنبه ۲۲ سنبله  نخستین روز عید قربان در کشورمان است.

در اعلامیه وزارت داخله که امروز به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده که نیروهای پولیس موظف شده اند تا از خرید و فروش اسلحه پلاستیکی و استعمال مواد آتش‌زا و سایر اسباب بازی‌های اطفاله که باعث آزار و اذیت و حتی گاهی منجر به زخمی شدن افراد می‌گردد، جلوگیری کند.

وزارت داخله گفته که در بعضی موارد مجرمین نیز از این وضعیت سوء استفاده و سبب اخلال امنیت می‌شوند.

این وزارت از مردم خواسته تا از همچو اعمال خودداری کنند و مانع استفاده اطفالشان از این اسباب بازی‌ها شوند.

در اعلامیه وزارت داخله آمده که فروشندگان سلاح پلاستیکی و مواد آتش زا، اجناس‌شان ضبط و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

وزارت داخله پیش از این نیز به دنبال زخمی شدن شماری در روزهای عید، فروش سلاح پلاستیکی را در کشور ممنوع اعلام کرده بود اما خرید و فروش این سلاح در بازارها همچنان ادامه داشت.

بازی با اسلحه پلاستیکی در کشور از بازی‌های محبوب اطفال است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
25
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
439
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی