رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January
سخنگوی وزارت دفاع افغانستان:

هند حضور نظامی در افغانستان ندارد

یک روزنامه پاکستانی در گزارشی نوشت: مقامات دفاعی افغانستان در واکنش به اظهارات مقامات پاکستان در مورد نقش مخرب هند ضمن رد آن، اعلام کردند که هند حضور نظامی در افغانستان ندارد. د نیوز به نقل از ژنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع در مورد اتهامات پاکستان مبنی بر اینکه هند احساسات ضد پاکستانی را دامن […]

یک روزنامه پاکستانی در گزارشی نوشت: مقامات دفاعی افغانستان در واکنش به اظهارات مقامات پاکستان در مورد نقش مخرب هند ضمن رد آن، اعلام کردند که هند حضور نظامی در افغانستان ندارد.

د نیوز به نقل از ژنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع در مورد اتهامات پاکستان مبنی بر اینکه هند احساسات ضد پاکستانی را دامن می زند، نوشت: این ادعاها بی پایه بوده و هند حضور نظامی در افغانستان ندارد.

وی افزود: هند تنها افسران افغانستان را آموزش داده و برای آنها فرصت مطالعاتی در این کشور فراهم می‌آورد.

«خواجه‌ محمد آصف» وزیر دفاع پاکستان در این رابطه گفت: اسلام آباد در مورد افزایش روابط میان افغانستان و هند نگرانی جدی دارد. روابط خوب افغانستان و هند، حکایت از نفوذ دهلی نو بر دولت کابل دارد.

هند بعد از سقوط طالبان در بازسازی افغانستان نقش عمده‌ای را داشته است و دو میلیارد دلار در زیرساختها و پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده است. احداث صد سلما، ساختمان جدید مجلس افغانستان و … از جمله پروژه‌های است که هند در افغانستان احداث کرده است.

پاکستان یک سیاست هند‌محور را در قبال افغانستان به پیش می‌برد. برای اسلام‌‌آباد قابل قبول نیست که در منازعه‌ی هند و پاکستان، افغانستان جانب هند را بگیرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی