رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

گزارش تازه‌ سازمان ملل متحد در مورد وضعیت افغانستان بیانگر افزایش وضعیت وخیم امنیت در این کشور است و اعلام می‌کند جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان در سال ۲۰۱۶ به اوج رسیده و تا ۲۰۱۷ ادامه دارد. در این گزارش آمده است: این سازمان در جریان یک سال حدود ۲۴ هزار رویداد امنیتی را […]

گزارش تازه‌ سازمان ملل متحد در مورد وضعیت افغانستان بیانگر افزایش وضعیت وخیم امنیت در این کشور است و اعلام می‌کند جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان در سال ۲۰۱۶ به اوج رسیده و تا ۲۰۱۷ ادامه دارد.

در این گزارش آمده است: این سازمان در جریان یک سال حدود ۲۴ هزار رویداد امنیتی را ثبت کرده است که این آمار افزایش ۵ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، در حالی که ۵۰ درصد از رویدادهای امنیتی در ۵ ولایت جنوبی و شرقی افغانستان رخ داده است، اما افزایش فعالیت‌های طالبان در شمال و شمال شرق این کشور بیانگر گسترش جنگ در افغانستان است.

به گفته‌ سازمان ملل، نیروهای داعش حضور خود را در ولایت‌های ننگرهار، کنر و نورستان حفظ کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکیست که با وجود ماموریت پاکسازی نیروهای امنیتی افغانستان، شورشیان داعش به منطقه‌های خود برگشته‌اند.

تلویزیون یک افغانستان نوشت: بنابر این گزارش نیروهای امنیتی افغانستان با چالش‌های قابل توجهی از جمله ظرفیت ماموریتی مواجه هستند.

سازمان ملل تصریح کرده که کاستی در زمینه‌های دستور و اداره کردن، مدیریت و تدارکات و نرخ فرسایش بالا، تاثیر قابل توجه بر روحیه‌ پایداری این نیروها داشته است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی