رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January
مقامات وزارت مبارزه با مواد مخدر:

کشت تریاک در افغانستان رو به افزایش است

«جاوید قایم» معاون  وزرات مبارزه با مواد مخدر افغانستان در نشستی تحت عنوان «درس‌های آموخته شده و  دیدگاه آینده» که در کابل برگزار شده بود، این موضوع را بیان کرده و گفته است شرایط در کشور طوری است که کشت تریاک روز به روز افزایش می‌یابد. وی گفت: کشاورزان دوباره به کشت تریاک در مناطقی […]

«جاوید قایم» معاون  وزرات مبارزه با مواد مخدر افغانستان در نشستی تحت عنوان «درس‌های آموخته شده و  دیدگاه آینده» که در کابل برگزار شده بود، این موضوع را بیان کرده و گفته است شرایط در کشور طوری است که کشت تریاک روز به روز افزایش می‌یابد.

وی گفت: کشاورزان دوباره به کشت تریاک در مناطقی روی آورده‌اند که پیش از این کشت تریاک منع شده بود.

این مقام وزارت مبارزه با مواد مخدر، ناامنی، عدم کمک در مبارزه با کشت تریاک و رونق بازار فروش این مواد در جهان را از عوامل افزایش کشت تریاک در افغانستان بیان کرده است.

تولید و قاچاق مواد مخدر منبع اصلی درآمد گروه‌های مسلح مخالف در افغانستان است و از سویی دیگر ناامنی نیز بر افزایش تولید مواد مخدر تاثیرگذار بوده است.

مقامات افغانستانی می گویند که هر کدام از معضلات تولید و قاچاق موادمخدر و ناامنی در این کشور بر روی هم اثر مستقیم گذاشته اند.

آمارها نشان می دهد که از سال ۲۰۰۱ میلادی همزمان با حضور نظامیان خارجی در افغانستان، کشت مواد مخدر به چندین برابر افزایش یافته است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی