رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • الإثنين ۳ جماد ثاني ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 19 February

حکومت افغانستان اعلام کرده که ایران تاکنون حدود ۶۱۷ زندانی افغان در این کشور را به افغانستان تحویل داده‌ است. ایران و افغانستان موافقت‌نامه‌ای را در سال ۱۳۸۵ به امضا رساندند که بر اساس آن، زندانیان دو کشور برای سپری کردن مدت حبس باقی مانده به کشورهای خودشان منتقل می‌شوند. ایران حدود چهار سال پیش، […]

حکومت افغانستان اعلام کرده که ایران تاکنون حدود ۶۱۷ زندانی افغان در این کشور را به افغانستان تحویل داده‌ است.

ایران و افغانستان موافقت‌نامه‌ای را در سال ۱۳۸۵ به امضا رساندند که بر اساس آن، زندانیان دو کشور برای سپری کردن مدت حبس باقی مانده به کشورهای خودشان منتقل می‌شوند.

ایران حدود چهار سال پیش، برای نخستین‌بار ۱۶ زندانی افغان در این کشور را به افغانستان تحویل داد و در مقابل، افغانستان نیز حدود ۱۴ زندانی ایرانی را به دولت ایران تحویل داد.

حکومت افغانستان می‌گوید که در حال حاضر ۵۱٢٤ افغان در ایران زندانی هستند و تاکنون ٦١٧ این زندانی‌ها براساس این تفاهمنامه به افغانستان تحویل داده شدند.

بیشتر این زندانیان به اتهام دست داشتن در قاچاق مواد مخدر زندانی شده بودند.

مقام‌های ایرانی می‌گویند این انتقال از طریق مرز دوغارون انجام شده است. مرز دوغارون به عنوان منطقه ویژه اقتصادی، شهرستان تایباد را در استان خراسان رضوی به ولایت هرات در غرب افغانستان ارتباط می‌دهد.

گفته می‌شود این زندانیان افغان در استان‍‌های تهران، البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی و یزد دوران محکومیت خود را می‌گذراندند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
4
روز گذشته
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
410
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی