رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

دیده بان جهانی حقوق بشر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال  ۲۰۱۶در راستای بهبودی وضعیت حقوق بشری در این کشور ناکام بوده است. دیده بان جهانی حقوق بشر در بیست و هفتمین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال ۲۰۱۶ میلادی، در عرصه بهبود حقوق بشر، […]

دیده بان جهانی حقوق بشر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال  ۲۰۱۶در راستای بهبودی وضعیت حقوق بشری در این کشور ناکام بوده است.

دیده بان جهانی حقوق بشر در بیست و هفتمین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال ۲۰۱۶ میلادی، در عرصه بهبود حقوق بشر، هیچ دستاوردی نداشته است.

درگزارش این دیده‌بان آمده است که اختلاف‌ها بین رقیبان قدرت‌مند سیاسی در دولت افغانستان و نبود اراده سیاسی، دستاورد‌های ۱۵ ساله گذشته را با خطر نابودی مواجه خواهند ساخت.

در این گزارش آمده‌است که رهبران دولت وحدت ملی بیشتر درگیر تقسیم قدرت هستند.

پژوهشگر ارشد دیده‌بان جهانی حقوق بشر در افغانستان از وجود اختلاف‌های درون‌ دولت افغانستان انتقاد و هشدار می‌دهد که اگر دولت برای حفاظت از غیر نظامیان اقدامات جدی نکند و روند اصلاحات را در مسیر اصلی طی نکند دستاورد‌های ۱۵ سال گذشته در افغانستان در خطر نابوی است.

در این گزارش آمده‌ است که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۰۰۰ غیر‌نظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

این گزارش که ۶۸۷ صفحه‌  نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۰۰۰ غیر نظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

دیده بان جهانی حقوق بشر می‌گوید که عامل بخش بزرگ کشتار غیر نظامیان، شورشیان مخالف دولت هستند.

جمهور نوشت: براساس این گزارش در ۲۰۱۶ در نتیجه نبرد‌ها هزاران غیر نظامی مجبور به فرار از خانه و محل‌های زندگی‌شان نیز شدند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی