رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

رئیس جمهور گفت که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد. محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از رسانه ها، پیرامون وضعیت امنیتی، دست‌آوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و […]

رئیس جمهور گفت که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد.

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از رسانه ها، پیرامون وضعیت امنیتی، دست‌آوردهای حکومت افغانستان در کنفرانس‌های وارسا و بروکسل، سیاست خارجی، جلب کمک‌های بین‌المللی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی معلومات ارائه کرد.

رئیس‌جمهور افزود که سه‌‌ماه زمستان سال جاری فرصت خوبی است تا با استفاده از تجارب گذشته روی اصلاحات و پلان‌های آینده جهت تجهیز و ظرفیت‌سازی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان کار صورت گیرد.

رئیس‌جمهور غنی آزادی بیان را یک دست‌آورد مهم خواند و گفت که حکومت در راستای حمایت از ارزش‌های آزادی بیان متعهد است و از فعالیت آزاد رسانه‌ها تحت هر شرایط حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

رئیس‌جمهور کشور به فصل جدید همکاری های منطقه ای افغانستان اشاره کرد و افزود که خط آهن آقینه، احیای راه ابریشم و بندر چابهار زمینۀ اتصال افغانستان را به کشورهای منطقه و جهان فراهم کرده‌ است و این تلاش‌ها برای تأمین راه‌های بیشتر ادامه دارد.

او هم‏چنان افزود که آسیای مرکزی برای افغانستان از اهمیت خاص برخوردار است و حکومت در تلاش است، تا در بخش‌های مختلف رابطه میان افغانستان و کشورهای منطقه و جهان را گسترش دهد.

رئیس‌جمهور غنی گفت که اکنون یک اجماع قوی بین‌المللی در حمایت از دولت و مردم افغانستان شکل گرفته‌ و ضرور است تا اجماع سیاسی داخلی نیز شکل گیرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی