رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

ریانووستی گزارش داد: دولت آمریکا اعلام کرده که تحریم‌های اعمال شده بر شرکت «روسو بورون اکسپورت» را لغو کرده است. مقام‌های شرکت «روسو بورون اکسپورت» اعلام کرده‌اند که آمریکا تحریم‌ها بر قرار داد این شرکت به منظور حفظ و نگهداری بالگردهای MI17 در افغانستان را برداشته است. این مقام‌ها گفته‌اند: ایالات متحده آمریکا تحریم‌ها بر […]

ریانووستی گزارش داد: دولت آمریکا اعلام کرده که تحریم‌های اعمال شده بر شرکت «روسو بورون اکسپورت» را لغو کرده است.

مقام‌های شرکت «روسو بورون اکسپورت» اعلام کرده‌اند که آمریکا تحریم‌ها بر قرار داد این شرکت به منظور حفظ و نگهداری بالگردهای MI17 در افغانستان را برداشته است.

این مقام‌ها گفته‌اند: ایالات متحده آمریکا تحریم‌ها بر این شرکت را برطرف کرده و این شرکت می‌تواند براساس قراردادهای قبلی قطعات هلیکوپتر Mi-17 را در اختیار دولت افغانستان قرار دهد و یا اینکه در تعمیر دوباره این بالگردها همکاری کند.

ریانووستی نوشت: شرکت روسو بورون اکسپورت،تنها شرکت روسی است که در بخش صادرات و واردات محصولات نظامی دو منظوره، تولید و ارایه خدمات، فعالیت دارد.

«سرگئی گرسلاوسکی» معاون شرکت روزو بورون اکسپورت اعلام کرد که این شرکت پس از لغو تحریم‌هایش توسط آمریکا، امکان تعمیر بالگردهای MI17  افغانستان را دارد و روسیه توانایی تعمیر 200 بالگرد نظامی در افغانستان را خواهد داشت.

این در حالی است که نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان پیش از این گفته بود که آمریکا تحریم‌های نظامی روسیه را بردارد، مسکو فوری به کابل بالگرد نظامی ارسال می‌کند.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد آمریکا از هندوستان خواسته تا برای ارتش افغانستان بالگردهای نظامی و لوازم یدکی اضافی خریداری کند، زیرا تحریم‌های وضع شده آمریکا بر صنایع دفاعی روسیه اجازه صادرات مستقیم از مسکو به کابل را نمی‌دهد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی