رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April
تلاش ایالات متحده برای سامان دادن به افغانستان

آموزش نسل جدید افغانستان تنها راه حل ریشه‌کن کردن تروریسم است

ماه گذشته،‌ دولت آمریکا گزارشی را در مورد تلاش ایالات متحده برای سامان دادن به افغانستان منتشر کرد،‌ یافته های این گزارش راضی کننده نبوده است. براساس این گزارش از هر 10 دلاری که آمریکا در افغانستان هزینه کرده 6 دلار آن صرف امور نظامی شده اما هنوز اوضاع در این کشور وخیم است. بی […]

ماه گذشته،‌ دولت آمریکا گزارشی را در مورد تلاش ایالات متحده برای سامان دادن به افغانستان منتشر کرد،‌ یافته های این گزارش راضی کننده نبوده است.

براساس این گزارش از هر 10 دلاری که آمریکا در افغانستان هزینه کرده 6 دلار آن صرف امور نظامی شده اما هنوز اوضاع در این کشور وخیم است. بی سوادی موجود در  افغانستان به مانع اصلی توسعه تبدیل شده است.

6 نفر از هر 10 شهروند افغانستان قادر به خواندن و نوشتن نیستند. 4 میلیون کودک افغانستان در حال حاضر در مدرسه حضور ندارند و سه چهارم آنها نیز در کلاس نهم ترک تحصیل می‌کنند.

بنابراین این عوامل نه تنها مانعی برای توسعه فراهم آورده، بلکه زمینه را برای جذب افراد در گروه های تروریستی فراهم آورده است.

وضعیت آموزش و پرورش در افغانستان طی یک دهه گذشته پیشرفتهای را داشته است، اما هنوز در سیستم آموزشی این کشور پیشرفت شگرفی صورت نگرفته است.

وب سایت کوراتز نوشت: هرچند کمکهای خارجی حمایت قابل ملاحضه‌ای محسوب می‌شود، اما این خود جامعه افغانستان است که باید رهبران آینده خود را که قادر به مبارزه با تروریسم و تلاش برای آینده روشن در درون خود پرورش دهد.

اگر به دنبال آینده بهتر در افغانستان هستید، باید کودکان این کشور قادر باشند درس بخوانند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی