رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الإثنين ۶ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 21 May
رئیس شورای کلیساهای پروتستان آلمان:

اخراج پناهجویان افغانستان از آلمان تراژدی انسانی است

کلیساهای معروف آلمان نسبت به اخراج پناهجویان افغانستان از این کشور به شدت انتقاد و خواستار بررسی درخواست پناهندگی آنها شده است. «هاینریش بدفورت ستروم»، رئیس شورای کلیساهای پروتستان در نشستی که با نمایندگان کلیسای کاتولیک از وضعیت نامناسب پناهجویان افغانستان در آلمان ابراز نگرانی و گفت: اخراج این پناهجویان یک تراژدی انسانی و از […]

کلیساهای معروف آلمان نسبت به اخراج پناهجویان افغانستان از این کشور به شدت انتقاد و خواستار بررسی درخواست پناهندگی آنها شده است.

«هاینریش بدفورت ستروم»، رئیس شورای کلیساهای پروتستان در نشستی که با نمایندگان کلیسای کاتولیک از وضعیت نامناسب پناهجویان افغانستان در آلمان ابراز نگرانی و گفت: اخراج این پناهجویان یک تراژدی انسانی و از نظر اقتصادی اقدام بی‌مفهومی است.

رهبر این کلیسا گفته است: بسیاری این پناهجویان زبان آموخته و کار پیدا کرده‌اند و هرکدام آنها به نیروی کاری فعال تبدیل شده‌اند و اخراج آنها از آلمان بی‌مفهوم است.

«رایناردمارکس» رهبر کاتولیک‌های آلمان نیز از اقدام دولت آلمان در مورد اخراج پناهجویان اظهار تاسف کرد و خواستار رسیدگی جدی به وضعیت پناهجویان شده است.

آلمان از جمله کشورهای است که بیشترین آمار اخراج پناهجویان افغانستان را از اروپا به خود اختصاص داده که تا کنون در دو مرحله به اخرج گروهی پناهجویان اقدام کرده و قرار است به زودی دور سوم اخراج اجباری پناهجویان را شروع کند.

افق به نقل شبکه خبری آلمان، نوشت: هرچند این اقدام دولت آلمان با واکنش‌های تند نهاد های مدافع حقوق بشر و شماری از سازمان های دولتی و غیر دولتی مواجه شده است اما تا کنون عقب گردی در سیاست این کشور در قبال پناهجویان دیده نشده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
90
روز مانده
روز استقلال افغانستان
23
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
270
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
319
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی