رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Saturday 20 October

سومین کنفرانس اقتصادی و نمایشگاه صنایع داخلی هرات صبح امروز با حضور رئیس اجرائی و برخی از مقام‌های بلند پایه کشور گشایش یافت. این نمایشگاه چهار روزه با حضور داکتر عبدالله عبدالله؛ رئیس اجرایی کشور، وزیران انرژی و آب، صحت عامه، نمایندگان مجلس و مقام‌های محلی هرات افتتاح شد. این نمایشگاه با ۱۱۰ غرفه جهت […]

سومین کنفرانس اقتصادی و نمایشگاه صنایع داخلی هرات صبح امروز با حضور رئیس اجرائی و برخی از مقام‌های بلند پایه کشور گشایش یافت.

این نمایشگاه چهار روزه با حضور داکتر عبدالله عبدالله؛ رئیس اجرایی کشور، وزیران انرژی و آب، صحت عامه، نمایندگان مجلس و مقام‌های محلی هرات افتتاح شد.

این نمایشگاه با ۱۱۰ غرفه جهت معرفی بهتر تولیدات داخلی و شناسایی ظرفیت و توانمندی کارخانه‌های صنعتی برپا شده است.

“حمیدالله خادم” رئیس اتحادیه صنعتگران ولایت هرات گفت که برگزاری نمایشگاه‌ها می تواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند و از جانبی هم برای فرهنگ سازی و معرف کالاهای داخلی نقش به سزایی داشته باشد.

او در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از داکتر عبدالله خواست تا به بخش زیربنای شهرک صنعتی توجه بیشتر کند.

“عبدالله عبدالله” رییس اجراییه حکومت وحدت ملی بر حمایت صنایع داخلی تاکید نموده و گفته است که از هیچ تلاشی در حمایت از تولیدات داخلی دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین از مسوولین امنیتی خواست تا پیشنهاد خود را برای تامین امنیت شهرک صنعتی و سرمایه‌گذاران ارائه دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

او همچنین از اهمیت حذف شهرک صنعتی از حوادث سخن زد و گفت که مساله راه‌اندازی اطفائیه در پارک صنعتی حتمی است و مسوولین باید در این قسمت اطمینان دهند.

رئیس اجرایی کشور خطاب به صنعتگران بخش خصوصی گفت که کمیته‌های اجرایی را در ریاست اجرایی ایجاد شده که یکی از آنها تقویت بخش خصوصی است.

او گفت که ناامنی همواره یکی از دغدغه‌های مردم هرات بوده که به همین دلیل قرار است با نهادهای امنیتی این ولایت دیدار داشته باشد.

وی از ایجاد کانال‌های آب برای جلوگیری از هدر رفت آب نیز خبر داد و گفت که سعی می‌کنیم تا سال آینده مطالعات اساسی آن صورت گیرد.

عبدالله در پایان سخنانش تاکید کرد که توجه اصلی‌اش به تولیدات داخلی هرات است.

“محمد آصف رحیمی” والی هرات نیز گفت که برخی از حلقات مداخله‌های را در بخش صنایع داخلی داشته‌اند که سبب عقب ماندگی صنایع داخلی شده است.

او اما از حلقه خاصی نام نبرد.

این دومین باری است که رییس اجراییه حکومت وحدت ملی بعد از تشکیل این حکومت به هرات سفر می‌کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
62
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
175
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
118
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
167
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی