رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

ویلیام سالوین، سخنگوی ماموریت حمایت قاطع گفته است که انتظار می رود براساس این استراتیژی، سه تا پنج هزار نظامی امریکایی به افغانستان فرستاده شود. وی تصریح نمود که در استراتیژی جدید جنگی امریکا در افغانستان، برخلاف حکومت باراک اوباما، دونالد ترامپ از تعیین مهلت برای بیرون شدن نیروهای امریکایی از افغانستان نیز خود داری […]

ویلیام سالوین، سخنگوی ماموریت حمایت قاطع گفته است که انتظار می رود براساس این استراتیژی، سه تا پنج هزار نظامی امریکایی به افغانستان فرستاده شود.

وی تصریح نمود که در استراتیژی جدید جنگی امریکا در افغانستان، برخلاف حکومت باراک اوباما، دونالد ترامپ از تعیین مهلت برای بیرون شدن نیروهای امریکایی از افغانستان نیز خود داری خواهد کرد.

سخنگوی ماموریت حمایت قاطع تصریح نمود:” جنرال نیکلسن پیشنهاد‌اش را درباره افزایش شمار نیروهای امریکایی ارایه کرده است و این پیشنهاد در واشنگتن زیر بررسی است. ما فکر می‌کنیم که این مناسب است تا انتظار اعلام تصمیم درباره افزایش نیروهای امریکایی را در افغانستان در ماه آینده داشته باشیم”.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که برخی از آگاهان امور نظامی تاکید می کنند که اعزام دوباره سربازان امریکایی به افغانستان، تاثیری در بهبود امنیتی در کشور نداشته بلکه رقابت بین امریکا و روسیه در افغانستان را تشدید خواهد کرد.

این آگاهان می گوند که اگرامریکا خواهان ایجاد صلح وثبات در افغانستان است باید نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را تجهیز کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی