رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

«جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان در کنفرانس خبری درباره اقدام اخیر آمریکا در رابطه با پرتاب بمب در ننگرهار گفت:‌عملیات ضد داعش تاکنون موفقیت آمیز به پیش می‌رود. نیکلسون در ادامه گفت: سندی وجود ندارد که نشان دهنده تلفات غیرنظامی در این رویداد باشد. داعش بزرگان قوم و دختران آن‌ها را می رباید و به […]

«جان نیکلسون» فرمانده ناتو در افغانستان در کنفرانس خبری درباره اقدام اخیر آمریکا در رابطه با پرتاب بمب در ننگرهار گفت:‌عملیات ضد داعش تاکنون موفقیت آمیز به پیش می‌رود.

نیکلسون در ادامه گفت: سندی وجود ندارد که نشان دهنده تلفات غیرنظامی در این رویداد باشد. داعش بزرگان قوم و دختران آن‌ها را می رباید و به قتل رسانده و دختران جوان را مجبور می‌کند که با آنها ازدواج کنند.

وی افزود: ماه گذشته  اعضای داعش وارد یک بیمارستان شدند و مریض‌ها را با چاقو کشتند. این ها مانند حیوانات رفتار می‌کنند.

نیکلسون در رابطه با استفاده از بزرگترین بمب غیر اتمی در افغانستان گفت: سلاحی که در ننگرهار در برابر داعش استفاده شد «سلاح درست» برای از میان برداشتن پناهگاه این تروریستهاست. آمریکا در این مبارزه متعهد به افغانستان است و ما در سال جاری در کنار نیروهای افغان جنگجویان داعش را آماج موشک قرار خواهیم داد.

فرمانده ناتو در افغانستان با بیان اینکه نیروهای افغان به نمایندگی از منطقه و همسایه‌ها با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند، گفت: یکی از دلایل انجام این حمله نگرانی جدی ما از جمع شدن گروه‌های مختلف تروریست‌ها در افغانستان است.

وی با اشاره به این که جامعۀ جهانی به پشتیبانی از افغانستان ادامه خواهد داد، افزود: ما تلاش می‌کنیم که داعش پناهگاهی در افغانستان نداشته باشد و همچنین در کنار دولت این کشور علیه طالبان مبارزه خواهیم کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی