شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » اسپوتنیک: آمریکا عامل اصلی ترور ژنرال عبدالرازق است

اسپوتنیک گزارش داد که ژنرال عبدالرازق فرمانده پلیس قندهار، در یک نشست امنیتی با مایک میلر، رییس عمومی نیروهای ناتو در این ولایت بر سر موضوع امنیت انتخابات مشاجره‌ لفظی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، مایک میلر با عوض کردن موضع تامین امنیت انتخابات، به مسائل دیورند اشاره می‌کند و از ژنرال رازق می‌خواهد که در موضوعات سیاسی و حصار کَشی در مرز دیورند از سوی پاکستان، مداخله نکند، با واکنش تند ژنرال رازق روبه‌رو می‌شود و مشاجره‌ لفظی صورت می‌گیرد که ژنرال رازق جلسه را پایان‌یافته اعلام کرده از اطاق بیرون می‌شود.

مایک میلر هم با محافظانش از اطاق بیرون می‌رود — در حالی که سخن نمی‌گفت — لحظه‌ای با محافظانش در یک گوشه‌ اتاق ایستاد، گویی تصمیم مهمی می‌گیرند، و چند لحظه بعد نارنجک دودی پرت می‌شود و تیراندازی صورت می‌گیرد.

آوازه‌هایی مبنی‌بر این‌که نگهبان والی دست به تیراندازی زده باشد، کاملا بی‌اساس است؛ زیرا، با ورود ژنرال آمریکایی به قندهار، حتی شهر تعطیل شده بود؛ یعنی افغان‌ها در درون ساختمان ولایت اجازه‌ حمل سلاح را نداشتند.

همچنین میان کشته شدگان یک تصویربردار تلویزیون ملی بنام سلیم که در حال تصویربرداری بود نیز توسط آمریکاییان کشته می‌شود و دوربین که تمامی موضوعات جنگ را در خود ضبط کرده بوده تاکنون ناپدید است و دیگر خبرنگارانی در که در ساختمان ولایت حاضر بودند تا دیروقت اجازه ترک محل به آنها داده نمی‌شود.

فعلا هیئتی از جمله رییس عمومی امنیت ملی همراه با رییس تحقیقات جرایم جنایی وزارت کشور برای روشن شدن قضیه به قندهار رفته‌اند تا چگونگی این قتل ها‌ را برسی نمایند.

روز گذشته پس از ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر خبر درگیری در قندهار منتشر شد که پس از آن خبر ترور ژنرال رازق هم تایید شد. 

/انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان